Engelsiz hayata adım

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Engelsiz hayata adım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli ya da otistik 3 ila 50 yaş arasındaki kişilerin hayata bakış açısını değiştiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, engelsiz hizmetiyle yaklaşık 400 öğrencinin hayatını değiştiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından 2007 yılında temeli atılan, 2011 yılında hizmete giren merkez, Türkiye'nin en modern rehabilitasyon merkezlerinden biri olarak nitelendiriliyor.

ÖZEL EĞİTİM
Konuşma, işitme, zihinsel, fiziksel engelli ya da otistik 3 ila 50 yaş arasındaki 390 öğrenci bir yandan fizyoterapistler eşliğinde rehabilite ediliyor, bir yandan da çeşitli atölyelerle toplumda var olma mücadelesi veriyor. 48 özel eğitim ve rehabilitasyon dersliğinin bulunduğu merkezde engelli grubuna göre her birey, kendi alanında eğitime tabi tutuluyor. Zihinsel engelliler içinse meslek eğitim ile iş uygulama programları uygulanıyor.

700 ÖĞRENCİ KAPASİTESİ VAR
Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kendilerine yeni bir dünya oluşturan öğrencilerin ortak özelliği ise yeni bir şeyler öğrenmek istemeleri. Engelli Hizmetleri Koordinatörü Niyazi Arşın, 700 öğrenci kapasiteli merkezde 25 uzman, 60 yardımcı personelin görev yaptığını dile getirdi. Arşın, merkezin ücretsiz hizmet verdiğini kaydetti. Merkezde 86 yatak kapasiteli otelin de bulunduğunu anlatan Arşın, yurtiçinden ve dışından engellilerin ailelerini konaklatabildiklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz hayata adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN