Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya hayat verdi

Rusya'da lenfomaya yakalanan Mariia Voytko, Antalya'da sağlığına kavuştu. Dünyaca ünlü heykeltıraş eşi Oleg Kilevski de 'Hayat Ağacı' eserini Antalya'ya hediye etti

Giriş Tarihi: 26.4.2015
Antalya hayat verdi
Eşi Oleg Kilevski ile birlikte Antalya'ya sık sık tatile gelen Mariia Voykto, 1 yıl önce kanser olduğunu öğrendi. 10 ve 13 yaşında 2 çocuk annesi olan 35 yaşındaki Voytko, Memorial Sağlık Grubu'na gelerek, tedavi sürecini başlattı. Türkiye'ye adım attıktan sadece 9 gün sonra ilk kemoterapisini almaya başladığını belirten Mariia Voytko, kısa sürede tedaviye cevap aldıklarını ifade etti.

DOSTLUĞUN SİMGESİ OLARAK

Voytko'nun dünyaca ünlü heykeltıraş eşi Oleg Kilevski, Mardan Palace Otel'de düzenlenen törenle eşini sağlığına kavuşturan Memorial Sağlık Grubu'na 'Hayat Ağacı' adını verdiği heykeli armağan etti. Kilevski, "Bu sanat eserinin Rus-Türk dostluğunun da bir işareti olarak kalmasını umut ediyorum" diye konuştu. Memorial Sağlık Grubu Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ise "Tüm dünyaya ışık olacak bir ateşi Antalya'da yaktık" ifadelerini kullandı.

KARDEŞLİK BÜYÜYEREK SÜRECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Türk- Rus kardeşliğinin her geçen yıl büyüdüğünü belirterek, "Sağlık turizminin başkenti Antalya'dır. Sağlık projelerinin içinde olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN