Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni AVM'ye gerek yok

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Yeni AVM'ye gerek yok
Konuksever Mahallesi'nde büyüklüğü 150 bin metrekareye ulaşacağı iddia edilen alışveriş merkezi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında gündeme geldi. ASAT Meclis Salonu'nda gerçekleşen mecliste, AVM yatırımının önünü kesen meclis kararına ilişkin 3'üncü İdare Mahkemesi'nin aldığı iptal kararı, meclis toplantısına geldi.

ŞAHSİ KANAATİM
Konu oy birliği ile yeniden değerlendirilmek üzere İmar ve Şehircilik Dairesi'ne gönderildi. Başkan Türel, "Antalya'da yeni AVM'ye izin vermeyeceğim" sözünün hatırlatılması üzerine, "Sözlerimin sonun kadar arkasındayım. Bu benim şahsi kanaatimdir. Meclisin kararını ipotek altına alamam. Kent merkezinde yeni bir AVM'ye ye ihtiyaç yoktur" diye konuştu.

İKİ YÜZLÜSÜNÜZ
Mecliste, AK Parti ve CHP arasında 'sürgün' tartışması da yaşandı. CHP Grup Sözcüsü Ruhi Beşiktaş, Türel'in siyasi düşünceleri nedeniyle belediye personelinin ilçelere sürgün edildiğini savundu. Suçlamalara cevap veren Türel, 'sürgün' tanımlamasına şiddetle karşı çıkarak "Hem oraları sürgün yeri diye niteliyorsunuz, sonra gidip oradakilerden oy istiyorsunuz. Bu iki yüzlülüğü bırakın. Oradaki vatandaşlarımızı üzüyorsunuz, haksızlık ediyorsunuz. Milletin ayağına hizmeti götürmek zorundayız. Geçmişte 5 ilçede çalışan arkadaşlar, artık 19 ilçede çalışmak zorundalar. Buralara CHP'lilerin gönderdiğini söylüyorsunuz, suç işliyorsunuz. Memurlar siyaset yapamaz. Kanunen suç" dedi. Uzak ilçelerde çalışan personelin ehliyet ve liyakat sahibi oldukları için gönderildiğini vurgulayan Türel, "Sabah saat 04.30'da gidip, 10.00'da dönüyor. Bu sıkıntıdan çok yakında personelimizi de kurtaracağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni AVM'ye gerek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN