Dünyaya Alanya örneği

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, dünyada büyük sorun olan entegrasyonun en güzel örneğini Alanya'daki yerleşik yabancılarla verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Dünyaya Alanya örneği
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da yapılan 16. Türkiye Kent Konseyleri Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, Antalya'nın sadece turizmin, ticaretin ve tarımın değil, diplomasinin de başkenti olacağını söyledi.

DİPLOMASI MERKEZİ

Dünya için önemli kararların Antalya'da alınmaya başladığını belirten Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı ve G20 Zirvesi'nin Antalya'da gerçekleştirileceğini hatırlattı. Türkiye'nin G20'nin dönem başkanlığını yürüttüğünü ifade eden Çavuşoğlu, "G20'de sadece zengin ülkelerin çıkarları değil az gelişmiş ülkelerin sorunlarını da gündemde tutacağız. Gündemlerimizden bir tanesi de çevre, iklim değişikliği, kentleşme ve kalkınma. Klasik bir G20 Zirvesi'nden farklı bir zirveye ev sahipliği yapacağız" dedi.

ALANYA İYİ BİR ÖRNEK

Bugün dünyada yaşanan sorunlardan birinin de entegrasyon ve uyum sorunu olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Alanya'da yurt dışından gelip yaşayan yabancılar olduğunu hatırlatarak 'Yeni Alanyalılar' olarak kabul ettikleri bu yabancıları, entegrasyonun en güzel örneği olarak gördüklerini ifade etti. Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi'ndeyken başta Göç ve Mülteciler olmak üzere birçok komisyonu Antalya'ya davet ettiklerini ve her seferinde Antalya ve Alanya'da yaşayan yabancılarla entegrasyonun ne demek olduğunu gösterdiklerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaya Alanya örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN