Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrakçının umudu Cumhurbaşkanı oldu

Seçil Bayrak'ın patronlarından Atılgan, geçen seçimlere oranla parti bayrağı satışlarında düşüş olduğunu söyledi. Atılgan, 'İyi ki Cumhurbaşkanımızın açılış törenleri var' dedi

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Bayrakçının umudu Cumhurbaşkanı oldu
Seçimlere sayılı günler kaldı ancak seçim heyecanı sokaklara fazla yansımıyor. Önceki seçimlerde görülen parti bayraklarıyla süslü caddeler, dev afiş ve bayrakla giydirilmiş binalar ve şehri turlayan gürültülü seçim otobüsleri, bu seçim öncesi fazla gözlenmedi. Bu durum görüntü ve gürültü kirliliğinden şikayet eden vatandaşları sevindirse de bayrak üreticilerini olumsuz etkiliyor.

YÜZDE 50 DÜŞÜŞ VAR

Sektörün Türkiye'de organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren tek temsilcisi Seçil Bayrak'ın patronlarından Mithat Atılgan, geçen seçimlere oranla yüzde 50 düşüş olduğunu açıkladı. Tüm Türkiye'ye iş yaptıklarını anlatan Atılgan, "Tüm Türkiye'de parti bayrakları başta olmak üzere seçim materyallerine olan talepte düşüş yaşanıyor. İstanbul da aynı durumda, İzmir ve Ankara da aynı durumda. Sadece Çankırı, Kırıkkale gibi bazı illerde seçim heyecanı yaşanıyor" diye konuştu.

EN RENKSİZ SEÇİM

Yaklaşık 20 yıldır sektörde faaliyet gösterdiklerine atıfta bulunan Atılgan, "Birçok genel ve yerel seçim geçirdik. Her geçen yıl bayraklar ve diğer malzemelere ayrılan pay azalıyordu. Bu seçimde iyice azaldı. Şimdiye kadarki en renksiz seçim bu" dedi. Önceki yıllarda firmaların seçim öncesinde parti bayrağı ve kumaş stoku yaptığını anlatan Atılgan bu seçimde ise stok yapılmadığını söyledi. Atılgan, "Seçim ekstra bir hareket doğurmadı. Bu yıl firmalar stok bile yapmadı" dedi. Atılgan yaşanan durumda seçimlerde bir değişimin yaşanacağına ilişkin beklentinin olmamasının etkili olduğunu savundu. Atılgan, "İnsanlar seçim sonucunu aşağı yukarı tahmin ediyor. Değişim beklentisi yok. O nedenle bir hareket olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Kİ ERDOĞAN VAR
Parti mitinglerinde bile hareket olmadığını söyleyen Mithat Atılgan, sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı toplu açılış törenlerinde büyük coşku yaşandığını ifade ederek şunları söyledi: "İyi ki Cumhurbaşkanımızın açılış törenleri var. En yoğun Türk bayrağı satışı o dönemde gerçekleşiyor. Bu kadar Türk bayrağı satışı milli bayramlarda ancak yapılıyor. Tüm Türkiye'de bu dönemlerde bizden de teklif alınıyor. Bu nedenle satış rakamlarını biliyorum. Sektöre ciddi bir hareket getiriyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrakçının umudu Cumhurbaşkanı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN