Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MURAT ÖZGEN: Ronaldinho ve genel kurul

Giriş Tarihi: 15.6.2015
Antalyaspor'un gündeminde iki konu var. Birincisi ve taraftar için daha önemlisi transfer. Taraftar transfer ister. Kulübün mali yapısı, sponsoru, alınan futbolcunun parasının nasıl ödeneceğiyle falan hiç ilgisi olmaz. Bunu kulübü yönetmekle sorumlu olan kişiler düşünmeli. Ronaldinho konusu tüm ülkeyi ayağa kaldırmış durumda. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Başkan 'Gelecek' diyor, kimileri 'Antalya'ya tatile bile gelmez' diyor. 4-5 gündür beni bile arayan, soran, onlarca insan var. Hepsi Antalyaspor'lu değil. Ancak tamamı, 'Ronaldinho gelirse kombine de alırım forma da' diyor. 'Bu ismi duyunca tüylerim diken diken oldu' diyecek kadar heyecan duyan da var. Hatta hentbol takımına transferi düşünülen oyuncu 'Ronaldinho gelirse daha az paraya imza atarım' diyor.

RONALDINHO GELMELİ Mİ?

Ronaldinho gelir, gelmez onu bilmem. Biz gazeteci olarak duyumlarımızı yazmak zorundayız. Yorumlarımızı ancak bu köşe yazılarında ifade edebiliyoruz. Madde 1: Ronaldinho gelirse asrın transferi olur. Faydalı olur mu olmaz mı konusunu kapatıyorum kendi adıma. Madde 2: Dengeleri bozar mı? Bozmaz. Sıradan birine bu kadar para verirseniz bozar. Ronaldinho'ya diğer futbolcular da bu kadar para verilmesine hayır demez. (Hatta ben futbolcu olsam aynı kadroda olmak için takım içinde para bile toplarım) Madde 3: Kombine, ürün satışı, sponsor artışı, sponsor fiyatlarındaki artış, kulübün alacağı diğer reklam gelirleri yüzde yüz artar. Joseph Boum'un giydiği formaya reklam vermekle Ronaldinho'nun giydiğine reklam vermek arasında bir bedel olmalı. Madde 4: İki yıl için 7 milyon euro'luk kaynak nasıl bulunur? Ben aynı takımda oynamak için para toplarım dedim ya. Bu ismin Antalya'ya gelmesi için turizmcilerin de kendi arasında para toplaması lazım. Herkes elini taşın altına koyarsa bu para da bulunur. Hatta Turizm Bakanlığı tanıtım fonundan teşvik bile verebilir. Antalya sıradan bir kent değil. Ancak bulunacak paranın adresi Büyükşehir Belediyesi olmamalıdır. Ronaldinho Antalyaspor'a gelir mi? Bence zor. Keşke gelse. Siz Ronaldinho'yu izlersiniz, biz de PTT 1. Lig takımlarını değil, Ronaldinho'yu yazarız.

GENEL KURUL OLMALI MI?

Gelelim ikinci konuya. Genel Kurul meselesi. Başkan Gencer "Bu yıl seçim yok" diyor. Şu sıralar 'Seçimli genel kurul yapılmalı' sesleri iyiden iyiye yükselmeye başladı. Antalyaspor Kulübü Derneği'nin yönetimi toplanmış 'Transferler bütçeye uygun yapılmalı' kararı almış. 'Günaydın' derler adama. Eğer o toplantıda aldığınız karar sadece buysa bence bir daha toplanmayın. Gencer ve yönetimini göreve getiren sizsiniz. Dünya kadar para harcayıp takımı küme düşürdüğünde yeniden görevi ona veren de sizsiniz. Şimdi bunu söyleyecek en son kişi de siz olmalısınız. Ya elinizdeki gücü kullanın Gültekin Gencer'i başkanlıktan düşürün, veya seçime götürün kulübü. Yada 'Vebalin en azından bir kısmını üzerimizden atmış olduk, biz üzerimize düşeni yaptık' uyanıklığından vazgeçin. Üstelik bu kararları Twitter'dan duyurmak kurumunuzun ciddiyeti ile taban tabana zıttır. Benim fikrim mi? Bence seçimli genel kurul yapılmalı. Talip çıkacaksa çıksın. Çıkmayacaksa, Gültekin Gencer güven tazelesin, yeni yönetimiyle yoluna daha güçlü devam etsin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MURAT ÖZGEN: Ronaldinho ve genel kurul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN