Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsveç'e 'Diana' dersi

İsveçli turist Diana Madach, kendi ağzından Türkiye ve Alanya'yı karalayan İsveçli gazetenin haberini yalanladı. 24 yaşındaki öğrenci gelecek sene de yine Alanya'ya geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.8.2015
İsveç'e 'Diana' dersi
İsveç'in Aftonbladet gazetesinin Alanya'da tatil yapan Diana Madach adlı turistin iddialarını haber yapması ve Alanya ile Türkiye'nin güvensiz olduğunu öne sürmesi, haberi dayandırdığı İsveçli öğrenci Diana Madach tarafından yalanlandı. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) açıklama yapan Madach (24), yaşananları cep telefonu aracılığıyla Facebook'tan paylaştığını, bunun üzerine muhabirin kendisini aradığını anlatarak, "Olaylar restoranda yemek yediğimiz esnada oldu. Restorandaki arkadaşlar centilmen bir şekilde bizi içeriye aldı. Olaylar bitinceye kadar, restoranda kalmamızı istediler. Bitince de dışarı çıktık. Ben de bunları anlattım" dedi. Olaylar sırasında çevresinde yaralanan hiç kimseyi görmediğini dile getiren Madach, sözlerine şöyle devam etti: "Restorandaki arkadaşlar bize yardımcı oldu, su verdi, ilgilendi. Buna rağmen gazete 'Bizi restorana kilitlediler, çıkamadık, ne yapacağımız şaşırdık', gibi yazmış." Alanya'ya 4 yıldır düzenli olarak geldiğini ifade eden Madach, bundan sonra da Alanya'ya gelmeye devam edeceğini belirtti.

TOKAT GİBİ YANIT VERDİ

ALTSO üyesi işadamı Taylan Gündeşlioğlu ise "Gazeteyi gördükten sonra Alanya'da tatil yapan arkadaşımıza ulaştım. İsveç gazetesinin yaptığı yanlış. Bu insanlar burada mutlu iken yurtdışında medyanın bize verdiği zararları ve yalanlarını ortaya çıkarıyorsam ne mutlu bana" diye konuştu. ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay ise yaşanan olaylara zamanla sağduyunun hakim olacağını vurguladı. Atalay, "Turist arkadaşımız bir Alanya sevdalısı ve bu onlara tokat gibi bir cevap olacak. Her şey eskisi gibi olmalı ve kardeşçe yaşamalıyız" ifadelerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsveç'e 'Diana' dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN