Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeybekçi'nin Burdur çıkarması

Ekonomi Bakan Nihat Zeybekçi, 'Bölgenin 1 numaralı ilçesi' olarak tanımladığı Bucak'ta iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı yaptı

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Zeybekçi'nin Burdur çıkarması
Burdur'un Bucak ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, iş adamlarını ve STK üyelerini iç ve dış politikada aydınlattı. "Bucak her hali ile milli özelliği taşıyan, her hali ile il vasıflarını taşıyan Ege ve Göller Bölgesinin bir numaralı ilçesidir" diyen Bakan Zeybekçi, "Dünyanın en büyük yer üstü ve yer altı zenginliklerinin olduğu, enerji kaynaklarının olduğu Türkiye'den şunu istiyorlar; 'Biz bu coğrafyayı yeniden dizayn edeceğiz, biz kendi enerjimizi ve hammaddemizi garanti altına almak için operasyonlar yapacağız ama sen kendi problemlerinle uğraş, sen kısır kavgandan başını kaldırama ki biz bu işi rahat yapalım' diyorlar. Türkiye'yi bölmek için gayret gösteriyorlar. Ama Türkiye'de bunların hiç birisi olmaz" dedi.

BURDUR'A TEŞEKKÜR

Bakan Zeybekçi son 12 yıldan bu tarafa Burdur ve Bucak'ın Türkiye'nin dış ticaretinden, ihracatından, yatırımından, teşviklerinden ve uluslar arası ekonomik ilişkilerden dolayı ekonomi bakanı olarak teşekkür ediyorum. Burdur ihracatın içerisinde iller arasında 41'nci ama son on yılda ihracatını 10 kat arttırdı. Ticaretini 10 kat arttırdı bu şunu gösteriyor çok zengin bir imkan ve teşebbüsle ihracatçı mantığı ve anlayışı ile bunun önünü açmak lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybekçi'nin Burdur çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN