Dünya şampiyonu kanaryalar

Geçen yıl Hollanda'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda kapıdan çevrilen Türk kanarya yetiştiricileri, bu yılki şampiyonada 22 dünya birinciliği aldı

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Dünya şampiyonu kanaryalar
Geçen yıl Hollanda'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda kapıdan çevrilen Türk kanaryacıları, bu yıl Portekiz'de yapılan Dünya Şampiyonası'na damga vurdu. Türkiye, 335 kanarya ile yarışmaya katılırken, 22 dünya birinciliği kazandı. Kazanılan dünya şampiyonluklarından 7'sine Antalyalı kanarya yetiştiricileri imza attı.

İNGİLİZLER KENDİ TÜRLERİNDE MADALYASIZ KALDI
Antalya Kanarya Sevenler ve Yetiştirenler Derneği üyesi Oğuz Özkaya, Şükrü Onaran, Ahmet Dönmez ve Yakup Erdem, Yorkshire ve Lancashire türlerinde 7 dünya birinciliği kazandı. Antalyalı yetiştiriciler, isimlerini İngiltere'deki kontluklardan alan iki kanarya cinsinde de bu sene İngilizleri madalyasız bıraktı.

GEÇEN YIL HOLLANDA KAPIDAN ÇEVİRMİŞTİ
Şükrü
Onaran, "Geçen yıl ödül kazanmaya aday yaklaşık 500 kuş Hollanda'da kapıdan döndü. Karantina işlemlerinin tamamlanması, evrakların hazır olmasına rağmen ülkeye sokulmadı. Bu yıl biraz da onun hırsıyla şampiyonaya asıldık ve ses getirdik. Gelecek yıl İspanya'dabaşarımızı sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya şampiyonu kanaryalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN