Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de gençler de mutlu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kepez Belediyesi'nin işbirliği ile inşa edilen Özgecan Aslan Gençlik Merkezi, gençleri sosyal ve nitelikli bir birey olarak hayata hazırlıyor

Giriş Tarihi: 6.2.2016
Kepez'de gençler de mutlu
Antalya'nın Kültür Mahallesi'nde hizmete giren ve kayıtlı öğrenci sayısı 7 bin 200 olan Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'nin faaliyetlerinden her ay aktif olarak 3 bin 600 öğrencinin yararlandığı bildirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, ilçeyi 'gençlik şehri' yapma hedefine katkı sağlayan merkez, 13-29 yaş arası bireylere ücretsiz olarak hizmet veriyor.

DÖRT DÖRTLÜK MERKEZ

Merkezde bir müdür, bir eğitim uzmanı, bir sportif eğitim uzmanı, bir sosyolog, bir memur, bir antrenör ve 8 gençlik lideri görev yapıyor. Öğrencilere, merkezdeki dini ilimler, kişisel gelişim, dil eğitimleri, inovasyon ve sosyal bilimler atölyelerinde uzman kişiler tarafından ders veriliyor. Gençler ve çocuklar, edebiyat, halk oyunları, el sanatları, güzel sanatlar, müzik, gönüllük, çevre, spor, proje, yabancı dil, tasarı ve kişisel gelişim kulüplerinde de kendilerini geliştiriyor. Öğrenciler, gençlik liderlerinin sorumluluğunda faaliyet ve projeler geliştirip uyguluyor. Merkezde ebru ve hat gibi geleneksel sanatları öğrenen gençler, tiyatro, müzik, yaratıcı drama, halk oyunları ve müzik alanında da eğitim alıyor. Gençler ayrıca, Osmanlıca, İngilizce, Arapça ve Almanca dil eğitimi de alarak yabancı dillerini geliştiriyor. Merkezdeki edebiyat kulübü de yazar buluşmaları, okuma günleri, kütüphane kurma çalışmaları, seminer gibi çalışmaları gerçekleştiriyor. Merkez, öğrencilere yurt dışına çıkma imkanı da sunuyor.

SOSYALLEŞİYORLAR
Öğrenciler, gençlik merkezindeki çok amaçlı salonda voleybol ve basketbol, kortta ise tenis oynayarak kendilerini sportif olarak da geliştirebiliyor. Gençlik merkezinde gönüllülük çalışmaları kapsamında huzur evi, çocuk esirgeme kurumları, şehitlik ziyaretleri de gerçekleştiriliyor. Çevre kulübü ise doğa yürüyüşleri, çevre temizliği gibi etkinliklere imza atıyor. Merkez içerisinde yer alan hasbihal odasında ise gençlerle muhabbet ediliyor; onlara destek olabilmek için fikir alışverişinde bulunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de gençler de mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN