Ruslar yine de Antalya'yı tercih ediyor

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Ruslar yine de Antalya'yı tercih ediyor
Antalya'ya geçen ocak ayı sonu itibariyle gelen turist sayısı 97 bin 601 oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre yılın ilk ayında Antalya'ya gelen turist sayısı son 10 yılın en düşük rakamları olarak kayıtlara geçti. Antalya'ya ocak ayı itibariyle gelen turist sayısı, 'Küresel Ekonomik Kriz'in etkilerinin en yoğun yaşandığı 2009 yılının da gerisinde kaldı.

ÇAĞRIYA UYMAYANLAR
Turist sayındaki düşüş, 2015'in aynı dönemine oranla yüzde 17 oldu. Antalya'nın en fazla kan kaybettiği pazar Rusya oldu. 2015 yılının ocak ayında 12 bin 870 Rus turist Antalya'ya gelirken, bu yılın aynı döneminde sayı 2 bin 427 oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'Antalya'ya gitmeyin' çağrısına rağmen vatandaşlarının gelmeye devam etmesi dikkat çekti.

ALMANLAR YİNE İLK SIRADA

Antalya'nın Almanya pazarındaki kaybı ise yüzde 16 oldu. 2015 yılı ocak ayında 52 bin 731 Alman turiste ev sahipliği yapan Antalya'ya bu yılın aynı aynında gelen turist sayısı 44 bin 262'ye düştü. Almanlar düşüşe rağmen Antalya'yı en çok ziyaret eden turist grubu olurken, onları Hollandalılar takip etti.

İSRAİLLİ YÜZDE 122 ARTTI
Hollanda'nın ardından ocak ayında en fazla turist gönderen üçüncü ülke İsrail oldu. İsrail pazarında yüzde 122'lik artış görülürken, bu ülkeden gelen turist sayısı 2 bin 8'den 4 bin 475'e yükseldi. Özellikle dünyaca ünlü turizm bölgesi Belek'te golf sahaları için Antalya'yı tercih eden İngiliz turistler bu yıl ocak ayı itibariyle Antalya'ya en çok turist gönderen 4'üncü ülke oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü istatistiklerinde 38 ülkeden Antalya'ya gelen turistler yer alırken Antalya'nın İsrail'le birlikte 9 ülkede geçen yılın rakamlarının üstüne çıktığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar yine de Antalya'yı tercih ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN