Boğaçayı projesine Kuveytli yatırımcı

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Boğaçayı projesine Kuveytli yatırımcı

Büyükşehir Belediyesi'nin 'Çılgın projesi' olarak bilinen Boğaçayı Projesi, Dünyanın En Zengin 100 Arap Şirketi listesinde yer alan Al-Kharafi Group'un yatırım listesine girdi

'Dünyanın En Zengin 100 Arap İşadamı' listesinde yer alan Kuveyt'in en büyük şirketlerinin sahibi Al- Kharafi Grup, yatırım için Antalya'ya geldi. Kuveytli yatırımcı aileye, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 2 milyar dolar yatırım bedeli bulunan Boğaçayı, Konyaaltı Sahili, Tünektepe ve Kruvaziyer Limanı projeleri tanıtıldı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde ya gelen Al-Kharafi Group'un sahibi ailenin üyesi Eyad J M Al Kharafi ile üst düzey şirket yöneticilerinin yer aldığı toplantıya, Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATSO Yönetim Kurulu üyeleri ile yatırımla ilgili kuruluş yetkilileri katıldı. Toplantıda, işbirliği ve ortak yatırım imkanları ele alındı. Programda 2015 yılında Türkiye'den ülkesi Kuveyt'e dönerken uçakta vefat eden ailenin en büyüğü Jassem Al Kharafi de anıldı.

YATIRIM YAPAN KAZANIR


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'daki yatırım imkanlarının dünyadaki bir çok ülkeden çok daha avantajlı olduğunu vurguladı. Kharafi Group üyesi Eyad J M Al Kharafi, babası Jassem Al Kharafi'nin Türkiye'den ülkesine dönerken uçakta vefat ettiğini hatırlatarak "Bizler de merhum babamızın vizyonunda olduğu gibi bu ülkede yatırım yapmayı düşünüyoruz" dedi. Bir yatırımla Antalya'nın bir parçası olacaklarının altını çizen Kharafi, "Bu konunun üzerinde çalışacağız ve iletişime devam edeceğiz. Özellikle Boğaçayı Projesi ile ilgilendim. Takipçisi olacağım. Antalya iyi bir yatırımı hak ediyor. İnceledikten sonra, kazanacağımız miktara göre yatırım miktarını arttıracağız. Boğaçayı hiç şüphesiz çılgın bir proje. Ama biz bu tip projelere genelde birkaç ortakla giriyoruz. Bu kapsamda bir değerlendirme düşünüyoruz. Burada ana bir yapının olup, etrafında diğer yatırımcıların toplanması daha doğru olur. Bu da Antalya Büyükşehir Belediyesi gibi görünüyor. Onun etrafında toplanıp bu projeyi tamamlamak isteriz" ifadelerini kullandı.

PROJELER GÖRÜCÜYE ÇIKACAK


Antalya'nın son dönemde hem ulusal hem de uluslararası yatırımcıların gözdesi haline gelmeye başladığının altını çizen Başkan Türel, "Antalya'ya yatırımla Al Kharafi Grubun yakından ilgilenmesi kentin son yollardaki geliştiğinin göstergesidir. Antalya'ya yatırım yapan kazanır. Antalya dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. Antalya'nın Birleşmiş Milletler güvenli şehir ağı içinde yer alması önemlidir" dedi. Başkan Türel, yabancılara Antalya'nın sadece ziyaret etmelerini değil yatırım yapmalarını da tavsiye etti. Türel, Boğaçayı, Konyaaltı Sahili, Tünektepe ve Kruvaziyer projelerinin maliyetinin yaklaşık 2 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, projeleri bir ay sonra dünyadaki uluslararası yatırımcılara da götüreceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaçayı projesine Kuveytli yatırımcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN