Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı direk istiyorlar

‘Ferrari’li müteahhit’ olarak bilinen Ahmet Sakızoğlu’nun yarım bıraktığı evlerde elektriksiz ve susuz yaşayan mağdurlar cep telefonları ve el fenerlerini şarj etmek için akıllı direk istiyor

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Akıllı direk istiyorlar
Proje üzerinden maket ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı için 532 yıl hapse mahkum edilen Ferrarili Müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun olimpik havuzlu rezidans diye sattığı dairelerde oturanlar elektrik ve su olmayan evlerde yaşam mücadelesi veriyor. Sakızoğlu mağdurları cep telefonları ve el fenerlerini şarj etmek için Muratpaşa Belediyesi'nin Yeşildere Mahallesi'ne yeni yapacağı parka güneş enerjisi ile çalışan akıllı direk yerleştirmesini istedi.

MECBUREN YERLEŞTİLER
Ahmet Sakızoğlu, 2013'te Yeşildere Mahallesi'nde (Zeytinköy) Sakızoğlu Park adıyla olimpik yüzme havuzlu rezidansları maket üzerinden satışa çıkardı. 11 bloktan oluşan siteden 180 kişi kredi çekerek ev aldı. Ancak olimpik havuz ve rezidans rüyası kısa sürdü. Sakızoğlu 500 kişiyi dolandırma suçlamasıyla tutuklanınca yarım kaldı. Yaşam mücadelesi veren 10 aileden bazıları elektrik ihtiyacını güneş panelleri ile karşılıyor. Güneş paneli olmayanlar ise gaz lambası ve el feneri ile aydınlanıyor. 3 yıldır el feneri ile aydınlandıklarını belirten Cemile Yıldırım, "Antalya'nın ortasında ortaçağ hayatı sürüyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.

ELEKTRİK BİR İHTİYAÇ
'nın ortasında ortaçağ hayatı süren Sakızoğlu mağdurları sitenin önüne yapılacak olan parka güneş enerjisi ile çalışan akıllı direklerin yerleştirilmesini istediler. Bu direklerde cep telefonları ve el fenerlerini şarjını yapabileceklerini de belirten vatandaşlar, "Bu bize ekmek ve su kadar ihtiyaç. Bu direkler dikilirse en azından cep telefonlarımızı şarj etmiş oluruz. Akıllı direkler de aynı anda 6 cihaz araç aküsü bile çalıştırılabiliyor" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı direk istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN