Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokuma gözaltı oldu

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Dokuma gözaltı merkezi oldu

’da 1950’li yıllarda kurulan ve kapatıldıktan sonra Kepez Belediyesi’ne tahsis edilen Dokuma Fabrikası FETÖ’cü darbecilerin gözaltındaki toplama oldu

Darbe girişiminde bulunan FETÖ'cülere yönelik Antalya'da sürdürülen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı artınca nezarethaneler yetersiz kaldı. Emniyet Müdürlüğü'nün nezarethaneleri tamamen dolunca tarihi Dokuma Fabrikası gözaltı haline getirildi.

EK ÖNLEMLER ALINDI
Antalya'da hız kesmeden devam eden FETÖ operasyonlarında bin 213 kişi gözaltına alınınca kent merkezi ve 19 ilçedeki tüm nezarethaneler doldu. Geçen yıl yapılan G20 Zirvesi sırasında çıkması muhtemel olaylar için hazırlanan Serik'teki toplanma merkezinin de dolması ile acil çözüm üretildi. Gelişmelerin ardından darbeci FETÖ üyelerinin kalacağı yerin bulunması için Antalya'da merkezi oluşturuldu. Yapılan çalışmalar sonunda tarihi Dokuma Fabrikası'nın FETÖ ve darbecilerin gözaltı merkezi olmasına karar verildi.

KAPASİTESİ 500 KİŞİ
Üç gün süren çalışmaların ardından gözaltına alınan FETÖ üyeleri burada toplanmaya başladı. TEM ve KOM şubelerinin yaptığı operasyonlarda gözaltına alınanlar fabrikaya getirilmeye başlandı. Şu ana kadar 250 kişinin gözaltında tutulduğu tarihi fabrikanın 500 kişiyi gözaltında tutma kapasitesi olduğu bildirildi. Antalya'da FETÖ operasyonları kapsamında 256 kişi tutuklanırken hala 149 kişinin aranmasına devam ediliyor 2 bin 624 kamu çalışanı da açığa alındı.

VATANDAŞLAR ŞAŞIRDI
Antalya ile özdeşleşen Dokuma Fabrikası'nın FETÖ ve darbecilerin toplanma merkezi olduğunu gören Antalyalılar şaşır. Vatandaşlar, "Dokuma Fabrikası'nın önünde polisleri görünce şaşırdık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuma gözaltı merkezi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN