Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan ’tan ’ya iyi haber

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Bakan Fikri Işık’tan Isparta’ya iyi haber

Milli Savunma Bakanı , 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Havacılık Okulu ile Kara Havacılık Komutanlığı’nın ve bir alayın da ’ya geleceğini açıkladı

Milli Savunma Bakanı , Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte Ankara Güvercinlik'ten 'ya taşınacak Kara Havacılık Okulu inşaatını incelemek üzere Isparta'ya geldi. Bakan ışık, ilk olarak inşaatı müteahhit kaynaklı geciken Kara Havacılık Okulu inşaatı sahasında firma yetkilileri ile birlikte toplantı yaptı ve incelemede bulundu.

İNŞAAT TAMAMLANACAK
Daha sonra Valiliği ziyaret eden Bakan Işık, "2012 yılında inşaatına başlanan ve müteahhidin bazı ekonomik sıkıntılar yaşaması nedeniyle tamamlanamayan inşaatımızın bitirilmesi için gereken çalışmaları yaptık. 15 Temmuz öncesi planlamamız sadece Kara Havacılık Okulu idi. Ama 15 Temmuz olayının ardından Kara Havacılık Okulu'nun yanında Kara Havacılık Komutanlığı'nın da Isparta'ya gelmesi ve bir alayımızın da Isparta'ya konuşlandırılması kararı verildi" diye konuştu.

YABANCI PİLOTLARA EĞİTİM
Isparta'da devasa boyutta bir tesis oluşturarak sadece Türkiye'nin değil dost ve müttefik ülkelerin pilotlarının eğitimlerini de Isparta'da vermeyi hedeflediklerini belirten Bakan Işık, "Bu noktadaki yatırımları en kısa sürede Isparta'ya kazandırmak istiyoruz. Isparta'mıza, ülkemize, milletimize hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Fikri Işık’tan Isparta’ya iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN