Komiserin itirafıyla gelen soruşturma

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Komiserin itirafıyla gelen soruşturma

Antalya’da FETÖ’den tutuklu bir komiser itirafçı oldu. İtirafçı komiserin verdiği bilgiler ışığında 7 komiser, 2 asker ve 2 hususici öğretmen yakalanarak adli makamlara sevk edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiserin itirafçı olup yeni bilgiler vermesinin ardından KOM ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda 7 komiser, biri doktor, diğeri pilot 2 üsteğmen ile 2 hususici öğretmen olmak üzere 11 kişi FETÖ kapsamında gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi. FETÖ'den Antalya L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan bir komiserin, öğrenciyken aynı hususici öğretmenlerin yönlendirmesi ile 7 kişinin komiser, 2 kişinin ise subay olduğunu itiraf etmesinin ardından operasyon başlatıldı.

GÖZALTINA ALINDILAR
İtirafçı komiserin ifadelerinin ardından memur savcısı talimatıyla KOM ekipleri Ankara ve Antalya'da operasyon başlattı. İtirafçının verdiği ifadelerin ardından biri tabip diğeri pilot 2 üsteğmen Ankara'da gözaltına alınarak Antalya'ya getirildi. 7 komiser ile 2 husisici ise Antalya'da gözaltına alındı. KOM Şubede sorgulanan 11 kişi kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Memur suçları savcısına ifade veren zanlılar burada da kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek FETÖ ile bağlantılarını reddetti.

NİHAT KANBUR SERBEST
Öte yandan derslerde FETÖ propagandası yaptığı ve öğrencileri isyana teşvik ettiği iddiasıyla 16 Nisan 2016 tarihinde tutuklanan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur adli kontrol ve 50 bin TL kefalet şartı ile serbest bırakıldı. Kanbur hakkında ayrıca yurtdışı çıkış yasağı da konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komiserin itirafıyla gelen soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN