Cezayı turizmci kesmeli

Giriş Tarihi: 5.5.2017
Cezayı turizmci kesmeli

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, olmayan bir yasak için ‘Antalya’da içki yasağı’ manşeti atanlara karşı turizm sektörünün ayaklanması gerektiğini söyledi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, SABAH Akdeniz'i ziyaret etti. Yazı İşleri Müdürü Talip Yümsel ve Haber Müdürü İbrahim Okumamış'la sohbet eden Vali Karaloğlu'nun gündeminde 'Antalya'da içki yasağı' olarak yorumlanan karar vardı. Kararı 16 Aralık'ta imzaladığını anlatan Vali Karaloğlu, daha önce içki içilen mekanlarda zerre daralma olmamasına rağmen bu kararın 'Antalya'da içki yasağı' diye duyurulmasına tepki gösterdi.

SEKTÖR TEPKİ VERMELİ
Vali Karaloğlu, "Problem genelgenin içeriği yada zamanı değil, problem genelgeyi alıp, 'Antalya'da içki yasağı' diye vermek. Sen reklam gelirinin yüzde 50'sini turizm sektöründen alacaksın, ama hiç içki yasağı olmamasına rağmen bunu 'Antalya'da içki yasağı' diye sürmanşet vereceksin. 'Antalya'da alkol yasağı var' dediğin zaman, Alman'ın da Rus'un da dikkatini olumsuz yönde buraya çekersin. Bence Antalya turizmcisi ayağa kalkmalıydı, turizm sivil toplumu ayağa kalkmalıydı" ifadelerini kullandı.

KALEİÇİ'DEN BİR ÖRNEK
Vali Karaloğlu Kaleiçi ve Atatürk Parkı başta olmak üzere açık alanda alkol tüketimiyle ilgili çok fazla sayıda şikayet aldıklarının altını çizerek şöyle konuştu: "Parkların karşısında oturan ailelerden, esnaftan gelen şikayetleri dinleseniz, 'neden müdahale etmiyorsunuz' dersiniz. Aynı sorun kentin tümünde yaşanıyor. Ben kenti yöneten vali olarak bunu duymayacak mıyım?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezayı turizmci kesmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN