Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslarla ihracat görüşmesi başladı

Giriş Tarihi: 17.5.2017
Ruslarla ihracat görüşmesi başladı

Rus Tarım Bakanlığı heyeti Serik’teki seralarda inceleme yaptı. Rapora göre son kararı bakanlığın yetkili organları verecek

Rusya Tarım Bakanlığı heyeti, Anton Karmazin başkanlığında Antalya'nın Serik ilçesinde seralar ve işletmelerin paketleme tesislerini gezdi. Heyete Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri de rehberlik etti. Rus heyete, kabak, bal kabağı, aysberg marul ve biber gibi ihraç ürünlerinin dikim safhasından hasadına kadar olan süreçteki çalışmalarla, ürünün paketleme ve ürünlerin nakli konusunda bilgiler verildi.

SON KARAR BAKANLIĞIN
Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Yunus Bayram, Rus heyetin kabak, marul, bal kabağı ve biber üretim tesislerini ve seraları teknik açısından inceleyeceklerini söyledi. İnceleme sonrası Rusya'ya ihraç edilecek ürünlerle ilgili karar verileceği belirtilirken, heyetin Antalya'dan sonra İzmir'e geçecekleri, ardından da Mersin'de bir programa katılacakları bildirildi. Bu 5 günlük programda bazı sebzelerin üretildiği yerler, üretim metotları ve paketleme tesisleri incelenecek. Anton Karmazin ise bitki sağlığı kontrolü ve ihracat konusunda inceleme yapmak üzere Türkiye'ye geldiklerini, grup olarak denetimi yaptıklarını ancak kararın Rus Tarım Bakanlığı'nca verileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslarla ihracat görüşmesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN