Mısır'dan 7 Haziran yorumu

Dünyadan seçimlerine ilişkin AK Parti'nin birinci çıkmasına rağmen yürütülen algı operasyonu devam ederken, Arap dünyasının en önemli gazetecilerinden Mısırlı Fehmi Huveydi Ak Parti'nin demokrasiyi kazandığını söyledi. Huveydi "AK Parti mecliste sandalye kaybetse de AK Parti, tarihi ve demokrasiyi kazandı" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 9.6.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 9.6.2015 16:29
Mısır'dan 7 Haziran yorumu

Mısırlı gazeteci-yazar Fehmi Huveydi "AK Parti 'de demokrasiyi kazanmıştır" dedi.
Siyasi araştırmacı kimliğiyle tanınan ve Arap dünyasının önde gelen aydınları arasında anılan Huveydi, "AK Parti mecliste sandalye kaybetse de AK Parti, tarihi ve demokrasiyi kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ikitidar partisi HDP'ye 80 sandalyeye sahip olma fırsatı tanıdı" dedi.

Mısırlı gazeteci-yazar Fehmi Huveydi "AK Parti Türkiye'de demokrasiyi kazanmıştır" dedi
AK Parti'nin kaybetmediğini bilakis demokrasiyi kazandığını ifade eden Huveydi, "AK Parti yıllardır iktidarı elinde tutmak için değil, demokrasiyi geliştirmek için çabalıyordu" diye konuştu.
Türkiye'nin dış politikasının seçim sonuçlarının gölgesinde kalıp kalmayacağın sorulması üzerine Huveydi," Buna ihtimal vermiyorum, Türkiye'nin dış politikasında değişiklik olmaz ancak seçim sonuçlarının Türkiye ekonomisini etkilemesi ve hükümet kurulana kadar bazı ekonomik kaygıların olması muhtemeldir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yenişafak

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'dan 7 Haziran yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz