Bakan Bayraktar'dan dönüşüme destek

Giriş Tarihi: 30.1.2013

Altındağ Belediyesi'nin "Dönüşüm Başladı" projesi kapsamında Başpınar Mahallesi'nde gecekondu yıkımına katılan Bakan Erdoğan Bayraktar, "Vatandaşlarımız modern konutlarda yaşayacak" dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Altındağ Belediyesi'nin "Dönüşüm Başladı" projesi kapsamındaki gecekondu yıkım törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Bayraktar, "Halkımız devletle kucak kucağa kentsel dönüşümü başaracaktır. Biz taşın altına elimizi koyduk, insanlarımız modern hayatın gerektirdiği donatıya sahip konutlarda yaşamını sürdürecek" dedi.

"ART NİYETLİLER SABOTE ETTİ"
Altındağ'ın Başpınar Mahallesi'nde gerçekleşen yıkım törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşümün zor bir iş olduğunu vurgulayarak, "Buraya gelen bazı art niyetli kişiler kentsel dönüşümü sabote etmek istedi. Kentsel dönüşüm zor olsa da elzemdir. Dünyaya müthiş bir fotoğraf veren ülkemiz için önemli bir projedir" diye konuştu.

"HALKLA EL ELE VERECEĞİZ"
Başkent'e yakışmayan gecekondu olgusunun halkla birlikte el ele vererek aşılacağını dile getiren Bayraktar, "İnsanlar artık kentsel dönüşümü kendileri isteyecek. Belediyeye giderek 'Benim yaşadığım yer depremde yıkılabilir, zarar görebilir' diyip başvuracak. Devletle kucak kucağa bu işi başaracağız" dedi.

PROJELER HIZ KAZANACAK
Törende konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: "Belediyemize gelen bazı insanlar bu dönüşümü geciktirdi. Ancak Hacılar, Önder, Seyfi Demirsoy ve Aktaş mahallelerinde devam eden projeler hız kazanacak. Çocuklarımızın daha sağlıklı, daha modern konutlarda yetişmesini istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bayraktar'dan dönüşüme destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN