Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Semazenler şehri Konya, Ankara'da

Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, 30 Mayıs- 2 Haziran günleri arasında 'Dünya Kenti Konya'ya ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 2.2.2013
"Medeniyetler Başkenti Konya", Ankara'ya taşınıyor. Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, 30 Mayıs-2 Haziran günleri arasında 'Dünya Kenti Konya' etkinliğine ev sahipliği yapacak. Mevlana'nın sevgi, hoşgörü ve kardeşlik anlayışını yaşatan Konya, sosyal ve ekonomik değerleri, tarihi, kültürü, turizm potansiyeliyle Ankara'da tanıtılacak.

SEMA GÖSTERİSİ
'Dünya Kenti Konya' organizasyonunda şehrin zengin mutfak kültürü de etkinliğe ayrı bir değer katacak. Etkinliğe katılan Konyalı firmalar, ürünlerini, hizmetlerini ön plana çıkaracak çeşitli aktiviteler yapacak. 3 bin 107 koltuk kapasiteli Oditoryum'da Konya Mevlana Sema Grubu'nun gösterisi tüm konukları büyüleyecek.

Yöresel yemekler ikram edilecek
Etkinlikte, kente özgü türkü ve şarkıların seslendirileceği konserler verilecek. Müzik dinletileri, halk oyunu gösterileri ve yöresel yemeklerle ilgi odağı olacak "Dünya Kenti Konya" etkinliğine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in, Konya milletvekillerinin katılımı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Semazenler şehri Konya, Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN