Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özlük hakları için savaşıyor

Ankara'da yaşayan Necla Özmen, 1 yıla yakın çalıştığı işten çıkarılınca yargıya başvurdu. Yıllar süren yargı süreçlerinde bir kazanıp bir kaybeden Özmen, özlük haklarını almak için yaptığı mücadelede başarılı olamayınca konuyu AİHM'e taşıdı. Özmen, ABD Başkanı Barrack Obama'ya da mektup yazarak, mücadelesini anlattı.

DANIŞTAY'A BAŞVURDU

Haksız yere 2004 yılında işten çıkarıldığını belirten genç kadın, "Bana para ödemeyi teklif ettiler ama kabul etmedim. Kurumda çalışan bir başka kişi aleyhimde şahit olarak gösterildi ama o da dilekçe verip şahitlik yapmak istemedi. Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açtım. Kabul edildi ancak zorluklarla karşılaştım. 2010'a kadar davalar sürdü. Danıştay'a başvurdum" dedi.

YARGI SÜRECİ UZADI

Türkiye'deki yargı sürecinin çok uzaması nedeniyle mağdur olduğunu belirten Necla Özmen, AİHM'de aldı. Özmen, devletten 100 milyon lira tazminat talep etti. AİHM, "uzayan yargı süreci" nedeniyle Özmen'in başvurusunu kabul etti. Özmen Obama'ya mektup yazarak, "İnsan haklarından bahsediyorsunuz. Benim ülkemde bu yok. Bana sahip çıkın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özlük hakları için savaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN