Memur yaptı Mesut Akgül şikayet etti

Mamak Belediyesi Mali Hizmet Müdürlüğü'nde görevli iki memur yolsuzluk yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Mamak Belediyesi Mali Hizmet Müdürlüğü'nde görevli iki memur yolsuzluk iddialarıyla gözaltına alındı. Görev alanları dışında kamuyu zarara uğratan iş ve işlem yapmak suçlamasıyla mahkemeye çıkartılan memurların yargılanmasına devam ediyor. Olayın kendilerine gelen bir vatandaş şikayeti üzerine ortaya çıktığını söyleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yaklaşık 8-9 ay önce belediyemize böyle bir şikayet geldi. Bizde ilgili mercileri durumdan hemen haberdar ettik" diye konuştu.

"BELGEDE SAHTECEİLİK"
Konunun Mamak Belediyesi ile ilgili olmadığını ifade eden Akgül, "Bu kişiler gerekli incelemeler neticesinde adli mercilere sevk edildi. Söz konusu olay iki personelle ilgili münferit bir olaydır. Bu kişilerin dışında Mamak Belediyesi ile ilgisi olmayan 3 kişi daha gözaltına alındı. Bu kişiler arsa beyan değerlerinde oynayarak ASKİ ve kamu kuruluşlarını dolandırıp haksız kazanç elde etmekle suçlanıyor. Bunların dışında 60'a yakın belediye çalışanımızda şikayetçi olmak ya da ifade vermek için emniyete gitti" dedi.

"ŞEFFAF BELEDİYECİLİK"
Memurların yargılanmasına devam edildiğini hatırlatan Mesut Akgül, "Biz şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği gelen şikayeti hemen yetkili mercilere ilettik. Belediyemiz çatısı altında hiç kimsenin haksız bir kazanç ya da menfaat elde etmesine göz yummayacağız. Suç işleyenler cezasını çekecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur yaptı Mesut Akgül şikayet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN