'Dövme'yi çok sevdik

Giriş Tarihi: 26.3.2013

Anadolu toprakları üzerinde binlerce yıllık geçmişe sahip olan dövme geleneği, Ankara'da da ilgi görüyor

Tarih boyunca insanoğlunun vazgeçemediği dövme, Ankara'da büyük ilgi görüyor. Sayıları giderek artan stüdyolarda her biri kendine özgü anlam ifade eden dövmeleri, kişiler farklı amaçlarlar için tercih ediyor.

7'DEN 70'E HERKES YAPTIRIYOR
Ankara'da dövmenin bir tabu olmaktan çıktığını söyleyen Gorgon Tattoo Dövme Stüdyosu sahibi ve Dövme Sanatçısı Umut Altun, "Eskiden sadece gençler dövme yaptırırdı. Şimdi her yaştan, her işten, 7'den 70'e herkes ilgi gösteriyor" dedi. Dövme yaptırmanın önemli bir iş olduğunu dile getiren Altun, şöyle konuştu: "Bu figürleri hayatınızın sonuna kadar vücudunuzda taşıyacaksınız. Bu nedenle dövme yaptırırken kesinlikle bildiğiniz ve güvendiğiniz bir stüdyoya gidin. Ankara'da bu işi hakkıyla yapan birçok yer var. Dövme yaptırırken gideceğiniz stüdyonun sağlıklı olması çok önemli."

Milyonlarca çeşit var
Umut Altun, Ankaralılar'ın yaptırdığı dövmelerin çeşitlilik gösterdiğini belirterek, "Milyonlarca dövme çeşidi var. Yeni evliler birbirlerinin isimleri vücutlarına dövme yaptırıyor. Aileler çocuklarının ismini ölümsüzleştiriyor. 10 Kasım'da bütün gün Atatürk dövmeleri yapıyoruz" dedi. Altun, dövmenin abdesti bozmadığını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dövme'yi çok sevdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN