Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kombi değişimi artık daha hızlı

Başkentgaz, sisteme kayıtlı cihazların kombi değiştirme işlemlerini aynı gün içinde gerçekleştiriyor. İlk kez sisteme girecek cihazlar için randevu beklenecek

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, kombi değiştirme işlemlerindeki süreyi kısalttıklarını açıkladı. Doğalgazlı cihazlara ait proje onay, test ve muayene işlemlerinin yapıldığını, ilgili müdürlüğün mevzuat gereği randevu sistemiyle çalıştığını ve bunun da bir süreç aldığını belirten Kırşan, "Abonelerin bekleme süresini kısaltmak için Acil 187 Birimi bünyesinde ekip oluşturduk" dedi. Kırşan, ekibin sisteme kayıtlı doğalgazlı cihazların değişim projelerini incelediğini anlatarak, süreci şöyle anlattı: "Kombisini veya şofbenini değiştirmek isteyen abonelerimiz, önce şirketimizden yetki almış bir firmayla anlaşarak tadilat projesi hazırlatıyor. Bu firma projesini şirketimize sunuyor. Proje mühendisler tarafından inceleniyor. Bir sorun veya eksiklik yoksa onaylanıyor. Abone Alo 187'yi arayıp test ve onay için muayene kontrol personeli istiyor. Ekipler bildirilen adrese giderek kontrol ediyor."

ÜCRET ÖDENMİYOR
Uygulamanın mart ayından itibaren başladığını açıklayan Kırşan, her gün 10 civarında adrese gidildiğini belirterek, bu rakamın yazın 40-50'ye çıkmasını beklediklerini söyledi. Kırşan, bu işlem için ayrıca ücret alınmadığını, abonenin proje ve tesisat ücretini eskiden olduğu gibi yetkili firmaya ödediğini vurguladı.

TEPE HOME'DA BAHAR İNDİRİMİ DEVAM EDİYOR
Tepe Home mağazalarındaki bahar indirimi büyük ilgi gördü. Ev dekorasyonu ve mobilya sektörünün zincir mağazacılık alanında lider konumdaki markası Tepe Home, yemek odaları ve oturma gruplarında yaptığı büyük indirim fırsatını 28 Nisan'a kadar uzatma kararı aldı. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin beğeniyle karşıladığı yemek ve oturma gruplarındaki yüzde 40 indirim kampanyası müşterilerin ilgisine neden oldu. Tepe Home yetkilileri, b müşterilerini en yakın mağazaya beklediklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kombi değişimi artık daha hızlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN