Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Usta foto muhabiri öğrencilerle buluştu

Çektiği fotoğraflarla gündeme damgasını vuran Anadolu Ajansı'nın eski fotoğraf editörü Abdurrahman Antakyalı, tecrübelerini aktardı

Türkiye'nin en başarılı foto muhabirlerinden Anadolu Ajansı eski fotoğraf editörü Abdurrahman Antakyalı, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi. Gazi Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü'nün (GFK) düzenlediği etkinliğe katılan Antakyalı, mesleki deneyimini genç gazeteci adaylarıyla paylaştı. Söyleşiyi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cem Yaşin, Fotoğraf Stüdyosu Sorumlusu Uzman Hasan Demirel ve Ajans Gazi İletişim Koordinatörü Uzman Hülya Aydoğan da izledi.

'Gözü kapatmayın'
Mesleğin zorluklarının yanı sıra renkli yönlerini de öğrencilerle paylaşan Antakyalı "Mesleğe meraklı ve istekli olanlar iki gözünüzü de açın. Tek gözünüzü asla kapatmayın" dedi.

'Hafızanıza kazıyın'
Abdurahman Antakyalı söyleşide hem kendi çektiği hem de çalışma arkadaşlarının vizöründen çıkan fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisi yaptı. Haberi fotoğrafla anlatmanın önemini vurgulayan Antakyalı, gösterdiği fotoğrafların perde arkasını da öğrencilerle paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Usta foto muhabiri öğrencilerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN