Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek Avrupa'da yeniden başkan

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ikinci kez Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Başkanlığı'na tüm üyelerin oy birliğiyle seçildi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ikinci kez Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Başkanlığı'na seçildi. Almanya'nın Würzburg şehrinde yapılan Birlik Genel Kurulu'nda oybirliği ile yeniden Birlik Başkanlığı görevine değer görülen Gökçek, Avrupa Ödüllü kentler arasındaki işbirliğini güçlendirecek çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini kaydetti.

ETKİSİ SÜRÜYOR

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen "Avrupa Ödülü, Avrupa Şeref Bayrağı, Şeref Plaketi ve Avrupa Diploması"nı, 8 yıl gibi rekor bir sürede almaya hak kazanan Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Melih Gökçek, ödülü kazanan kentler arasındaki iletişimi, bilgi paylaşımı ve ortak çalışmaları destekleyen Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği'ndeki etkisini sürdürüyor.

TEŞEKKÜR ETTİ

Almanya'nın Würzburg kentinde düzenlenen Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Genel Kurulu'na katılan Melih Gökçek, üyelerin oybirliğiyle yeniden başkanlığa aday gösterildi. Oylama sonucunda oybirliğiyle ikinci kez başkanlığa seçilen Gökçek, kendisini bir kez daha bu göreve değer gören Birlik üyelerine ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini sunarak, "Ankaramız için üst üste 4 ödül almış olmam Ankara olarak bize büyük gurur yaşatmıştı. Şimdi de Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği'nin ikinci kez başkanlığına oybirliği ile layık görülmek bize ayrı bir gurur veriyor" dedi.

Gökçek: İşbirliğini geliştireceğiz
Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Başkanlığı döneminde son iki yıldır kentler arasındaki işbirliğini güçlendirme hedefiyle çalıştıklarını, çeşitli toplantılar ile sık sık farklı konularda proje paylaşımları gerçekleştirdiklerini dile getiren Gökçek, "İkinci başkanlık dönemimizde de birlik üyesi kentler arasındaki iletişim, etkileşim ve paylaşımı artırarak, Avrupa dayanışmasının en güzel örneklerini hayata geçireceğimize inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek Avrupa'da yeniden başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN