Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özlem bİtecek

Kariyerindeki tek eksiklik olimpiyat şampiyonluğu olan güreşçi Rıza Kayaalap, "Rio'da bu özlem bitecek" dedi

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Madalya serisine Mersin'de yapılan 17. Akdeniz Oyunları'nda da şampiyon olarak devam eden ASKİSpor Kulübü sporcusu Rıza Kayaalp, "Bundan sonra tek hedefim, olimpiyat şampiyonluğu" dedi. Belgrat ve Tiflis'te üst üste iki kez Avrupa, İstanbul'da Dünya Şampiyonu olan milli güreşçi, Peccera'dan sonra Türkiye'de yapılan Akdeniz Oyunları'nda da kürsünün en üst basamağında yer alarak Akdeniz Oyunları'ndaki şampiyonluğunu ikiledi. Londra Olimpiyatları'nda bronz madalya ile yetinen Rıza Kayalap, SABAH Ankara'ya gelecek ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"ŞAMPİYON OLACAĞIM"
Rıza Kayaalap, Akdeniz Oyunları'nda 2016 Rio Olimpiyatları'nın
provasını yaptığını ifade ederek, "Kariyerimde tek eksik olan Olimpiyat Şampiyonluğu kaldı. Bu hedefime mutlaka ulaşmak için mücadele edeceğimi. Bundan sonra ciddiyetle Avrupa ve Dünya şampiyonlarında yoluma devam edeceğim" dedi.

'BANA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER'
Başarılı olmasında birçok kişinin desteğinin olduğunu ifade eden şampiyon güreşçi şunları söyledi: "Başarılarımda başta annem ve babam olmak üzere çok kişinin emeği var. Özelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ve ASKİSpor Kulübü Başkanı Ahmet Erbağ ve Yönetim Kurulu üyelerimize, antrenörlerimizden her manada verdiği katkı kelimelerle ifade edilemez. Olimpiyat şampiyonluğu hayalimi gerçeğe dönüştürmek için çok çalışacağım. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özlem bİtecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN