Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'nın insanları çok saygı değer

Latin Amerika kültürünü Ankara'da tanıtmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan Venezuela Büyükelçisi, "Ankara'da yaşamak çok kolay" dedi

Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Başkent'teki kültürel etkinlikleri ve büyükelçiliğin hayata geçirmeyi planladığı çalışmalarla ilgili SABAH Ankara'ya açıklamalarda bulundu. Ankaralılar'la iyi iletişim kurarak, kültürel yakınlık sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Elçi Reyes, "Daha önce İstanbul'da dört yıl kaldım. Kesinlikle Ankara'yı tercih ederim. Buranın trafiği düzenli. İklimi çok iyi, sakin bir şehir. İnsanları çok saygı değer" dedi. Büyükelçi, kişinin Ankara'da kendini birey olarak hissetmesinin kolay olduğunu anlatarak, "Kendi vatandaşıma bile burada yaşayabileceğini söylerim" dedi. Başkent'te Latin Amerika kültürünü tanıtmak için konserler verdiklerini, tiyatro gösterileri düzenlediklerini, yemekleri sergilediklerini belirten Reyes, "Amacımız Ankara'ya hayat vermek. Her ilçeye gidip, belediyelerle işbirliği halinde çalışıp kültürel faaliyetlerde bulunmak. Sadece Ankara'da değil tüm Türkiye'de halka bizzat kendim gitmek istiyorum" dedi.

Halka açık kütüphane
Ankara'da İspanyolca yazınlara ulaşmanın zorluğuna dikkat çeken elçi, önümüzdeki dönemde İspanyolca eserlerin bulunduğu kütüphane açılışı yapacaklarını duyurdu. Jose Gregorio Bracho Reyes, bu kütüphanenin özellikle İspanyol Dili'nde okuyan üniversite öğrencileri için yararlı olacağını söyleyerek, "Başkent'teki İspanyolca ile ilgilenen herkes gelip buradan dilediği kitabı ücretsiz şekilde alabilir" diye konuştu. Elçi Reyes, ayrıca kasım ayında Jose Carlos Gomez'in 'Güney' ve 'Vatan Tutkusu' isimli resim sergilerin açılışına tüm Başkentliler'i davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın insanları çok saygı değer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN