Modern ortamda eğitim imkanı

Giriş Tarihi: 13.9.2013

Milli Eğitim Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokole göre Başkent'te okuyan öğrenciler daha modern ortamlarda eğitim görecek

Eğitime Yüzde 100 Destek ve "Okullarımız Hayat Olsun" projeleri kapsamında Büyükşehir Belediye Belediyesi'nin, Başkent'teki okullara yapacağı yardımlara ilişkin işbirliği protokolü, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katıldığı törenle imzalandı. Ankara Valiliği'nde düzenlenen protokolle eğitim gören öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle daha modern ve yaşanabilir ortamlara kavuşturulması hedeflendi.

"BELEDİYE KATKISI ÇOK ÖNEMLİ"
Bakan Nabi Avcı, çocukların daha iyi koşullarda eğitim alması için Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu katkıdan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Avcı, "Çocuklarımızın daha yaşanılabilir bir ortama kavuşması, her türlü sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katılabilmesi, hepimizin ortak çabasıyla mümkün. Belediyelerimizin katkıları çok önemlidir" dedi.

"SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ÖNEMLİ"
Bakan Avcı sadece eğitimde değil, toplumsal hayatın her boyutunda yaşanan sorunların doğmadan etkili biçimde çözümünün son derece önemli olduğunu vurguladı. Melih Gökçek ise göreve geldiğinden buyana okullara gereken katkıda bulunmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

'BU YIL SEFERBERLİK YILI'
Ankara'nın Türkiye'de ve dünyada en güzel eğitim- belediye işbirliği örneğini vereceğini ifade eden Melih Gökçek, "Çevre düzenlemeleri, spor alanlarının oluşturulması, fiziki şartların iyileştirilmesi, temizlik ve spor malzemelerinin temini konularında bir işbirliği protokolü imzalayacağız. İl Eğitim Müdürümüzle ilçe ilçe yapacağımız toplantılarla okulların öncelikli ihtiyaçlarını tespit edeceğiz. Bu yıl tam bir seferberlik yılı olacak. 2013-2014 dönemi içinde Ankara'daki okulların ihtiyaçlarını karşılamış olacağız" diye konuştu. Vali Alaaddin Yüksel de Ankara'nın eğitimin de başkenti haline geldiğini ve son yıllarda özellikle üniversiteye giriş sınavlarında önemli başarılar elde edildiğine dikkat çekti. Ankara'da her yıl ortalama 75 bin çocuğun okula başladığını ve 2 bin 200 okulda 1 milyona yakın öğrencinin bulunduğunu ifade eden Yüksel, fiziki altyapının iyileştirilmesinin eğitimin kalitesi için çok önemli olduğunu vurguladı. Yüksel, son 10 yılda "Eğitime Yüzde 100 Destek" projesiyle toplam 482 milyon 973 bin 923 lira tutarında, 2 bin 491 derslik karşılığı 281 protokol imzalandığı bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern ortamda eğitim imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN