Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak duvarlarına estetik dokunuş

Giriş Tarihi: 20.9.2013

Mamak Belediyesi, ilçe duvarlarını farklı desen ve resimlerle süslüyor. Çeşitli temaların işlendiği duvarlar, vatandaşlara görsel şölen sunuyor

Mamak Belediyesi, ilçede bulunan okul, park, cami duvarları ile pazaryeri ve hastane çevreleri gibi ilçedeki boş duvarları çeşitli temalarla boyayarak güzel bir görünüme kavuşturuyor. Duvarlar restore edilip renklendirilerek üzerlerinde desenler oluşturuluyor. Bu kapsamda bugüne kadar toplam 27 adreste 8 bin 255 metrekarelik alanda çalışma gerçekleştiren belediye, bölgedeki 9 okul, 9 park,2 pazaryeri, 1 cami, 1 hastane, Mamak alternatif yol ve Samsun Yolu kenarındaki duvarlara estetik bir görünüm kazandırdı.

ÇEŞİTLİ TE MALAR İŞLE NİYOR
Elektrik trafo binalarıyla açık alan duvarlarının boyandığı restore çalışmalarında mevcut taşlar tamiratları ve derzleri yapıldıktan sonra cilalanıp boyanıyor. Ardından çeşitli temalar işlenerek desenler oluşturuluyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak'ı güzelleştirmek için duvarları boş görüntüsünden kurtarıyor, ilçemize estetik bir görünüm kazandırıyoruz" dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince şu an Şafaktepe Tarihi Tünel ve Konağı'nın çevresi ve park girişleri, Cebeci Kız Meslek Lisesi çevresi ve Mamak Lisesi çevre duvarlarında çalışmalar devam ediyor. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de Misket Mahallesi 150. Yıl Parkı çevre duvarlarını restore ederek çeşitli temalarla boyuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak duvarlarına estetik dokunuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN