'Şahane Misafir' Başkent'e geliyor

Giriş Tarihi: 27.9.2013

Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası, 1-5 Ekim günleri arasında dördüncü kez Başkentliler'le buluşacak. Etkinliklerin adresi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi olacak

Ankara İtalyan Kültür Merkezi, Çankaya Belediyesi ve Ankara Sinema Kültürü Derneği işbirliğiyle organize edilen Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası, bu yıl dördüncü kez Başkentliler'le buluşuyor. Geçen yıllarda sinemaseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası, bu yıl yeniden 1-5 Ekim günleri arasında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Etkinliğin açılışında Şef Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent bir klasik müzik konseri verecek. Ardından Ferzan Özpetek'in Şahane Misafir filminin gösterimi gerçekleşecek.

Gösterimler ücretsiz
Etkinlik kapsamında Ankaralılar hafta boyunca çağdaş İtalyan sinemasından yedi farklı film izleme olanağı bulacak. Ferzan Özpetek'in "Şahane Misafir", Giuseppe Piccioni'nin "Giulia Gece Çıkmaz", Pupi Avati'nin "Sonsuz Gençlik", Nina di Majo'nun "Evlilikler ve Diğer Felaketler", Eugenio Cappuccio'nun "İki Üzerinden Bir", Pasquale Scimeca'nın "Malavoglia Ailesi", Nanni Moretti'nin "Artık Bir Papa'mız Var" filmleri etkinlik boyunca seyirciyle buluşacak. Gösterimlerin tamamının ücretsiz olduğu etkinlikte filmler orijinal dilinde ve İngilizce- Türkçe altyazılı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şahane Misafir' Başkent'e geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN