'Gözler' Ankara Üniversitesi'nde

Giriş Tarihi: 10.10.2013

Farklı ülkelerden gelen 28 göz doktoru, mezuniyet sonrası klinik ve cerrahi eğitimlerini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde alıyor

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Vehbi Koç Göz Hastanesi, Merkezi İsviçre'de bulunan European School for Advanced Studies in Ophthalmology'nin ( ESASO ) dünyadaki altıncı eğitim merkezi seçilmesinin ardından eğitimlere başladı. Dünyanın dört bir yanından mezuniyet sonrası eğitimlerine devam etmek isteyen göz doktorları Ankara'da buluştu. Eğitim merkezinin koordinatörlüğü yapan Ankara Tıp Fakültesi ve ESASO Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Özmert, "Bu Türkiye için çok önemli bir adım" diye konuştu.

"DÜNYANIN" DOKTORU VAR
ESASO Okulu'nun, Avrupa'daki göz doktorlarının mezuniyet sonrasındaki eğitim ve pratik eksikliklerini giderebilmek için kurulduğunu ifade eden Özmert, "Buradaki kurslar süresince katılımcılara Avrupa ve ülkemizdeki bu alanda deneyimli öğretim üyeleri tarafından dersler veriliyor. Bunun dışında öğrenciler konferanslar, simülatörler ve üç boyutlu canlı cerrahi yayınları ile medikal ve cerrahi retina eğitimi alıyor. Ayrıca kliniğimiz ameliyathanesinde yapılacak ameliyatlar, katılımcı öğrenciler tarafından HD formatında üç boyutlu olarak izlenecek ve aynı anda tartışılacak" dedi.
"ÜLKEMİZİÇİN GURUR VERİCİ"
Kursa katılan öğrencileri ziyaret eden Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de bu eğitimlerin Türk dostu bir grup oluşturduğunu söyledi. İbiş, "Türkiye'ye gelen öğrenciler buradaki okullardaki eğitim kalitesinin görmesinin yanında Ankara'yı ve ülkemizi de tanıma fırsatı buluyor. Burada kaldıkları süre boyunca onlara Türk misafirperverliğini tanıtmak için çeşitli organizasyon ve geziler düzenliyoruz. Bu eğitimlerin burada yapılması ülkemizin tıp alanında geldiği seviyeyi göstermesi açısından bir gururdur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gözler' Ankara Üniversitesi'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN