Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolcu kapma yarışı sanal alemde

Giriş Tarihi: 11.12.2013

Ulaşımda kolaylık sağlayan EGO Cep'te halk otobüsçülerine yaradı. Uygulama sayesinde yollardaki rekabet sanal aleme sıçradı

Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşımda zaman kaybına son vermek için hazırladığı 'EGO Cep'te uygulaması, en çok halk otobüsçülerine yaradı. Muavinler ve şoförler, uygulama sayesinde EGO ve halk otobüsünün güzergahını, durak bilgilerini ve ne zaman durağa yaklaşacağını öğrenip ona göre hareket ediyor. Daha fazla yolcu kapmak için halk otobüsçüleri arasında yollarda başlayıp sanal alemde devam eden rekabette ise vatandaşlar sıkıntı yaşıyor. EGO Cep'te uygulaması sayesinde rahatladıklarını söyleyen halk otobüsü muavinleri, "Eskiden yollarda, 'önümüzdeki arkamızdaki araç nerede, bizi geçecek mi, kim daha önce durağa gidecek?' gibi birçok konu yüzünden uğraşırdık. Ya çok hızlı ya da çok yavaş giderdik. Diğer otobüsün nerede olduğunu bilmediğimiz için durakta uzun süre beklerdik. Bu uygulama sayesinde, EGO ve halk otobüslerinin hepsini görüyoruz. Biz de ona göre hareket ediyoruz" diye konuştu.

'Hepimiz akıllı cep telefonu aldık'
EGO Cep'te uygulamasının halk otobüsçüleri tarafından yaygın olarak kullanıldığını anlatan muavinler, "Bu uygulama sayesinde hepimiz akıllı cep telefonu aldık" diye konuştu. Yolculuk boyunca halk otobüsü şoförü ve muavin arasındaki diyalogları şaşkınlıkla izleyen Başkentli yolcular ise bu kadarına 'pes' dedi. Uygulamanın halk için yapıldığını savunan vatandaşlar, "Belediye bu uygulamayı bizim için yaptı ama otobüsçüler hemen kendilerine çevirmiş" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolcu kapma yarışı sanal alemde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN