Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamamönü efsaneye dönüştü

TRT HD'nin "Hamamönü Efsanesi" belgeselinde, tarihi bölgede yer alan camiler, konaklar, hamamlar ve Ankara evleri anlatılıyor

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Ankara'nın tarihinde çok ayrı bir yeri olan ve son yıllarda yapılan düzenleme, onarım ve restorasyon çalışmalarıyla gündeme gelen Altındağ'daki Hamamönü için TRT HD, "Hamamönü Efsanesi" adlı bir belgesel hazırladı. Belgeselde, bu tarihi semtte yer alan camiler, konaklar, hamam ve Ankara evleri anlatılıyor.

Gala 18 Aralık'ta
Yönetmenliğini Pelin Asal'ın yaptığı "Hamamönü Efsanesi" belgeselinin galası, 18 Aralık'ta Altındağ Belediyesi Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Galada, belgeselin yapım ve yayını hakkında bilgi verilerek deneyimler aktarılacak. Gala, belgeselin yapım sürecinde emeği geçenleri de bir araya getirecek.

Mehmet Akif anlatılacak
Hamamönü'nün tarihi kadar belgeselde burada yetişen milli şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitler de sunulacak. 2011'de Avrupa Birliği, 2012'de "Altın Elma / Golden Apple" ödülünü alan semtin belediyecilik alanında yaşadığı ekonomik devinim de "Hamamönü Efsanesi"nde detaylarıyla işleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamamönü efsaneye dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN