Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösemili Sultan'ın hayali gerçek oldu

Türk Yıldızları Timi, 17 yaşındaki lösemi hastası Sultan Tekin'in hayalini gerçeğe dönüştürdü. Onu hastanede ziyaret eden filo komutanı Koltukoğlu, fularını verdi

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 17 yaşındaki lösemi hastası Sultan Tekin, hastane odasındaki yatağında uzanırken gökyüzünde ilk kez gördüğü Türk Yıldızları Timi'ne ulaşarak onları hastaneye davet etti. Tim, Sultan'ın davetini geri çevirmeyerek hastaneye gitti ve tüm lösemili çocuklarla söyleşi gerçekleştirdi.

"ONLAR GİBİ UÇMAK İSTİYORUM"
Türk Yıldızları ile tanışmanın, kendisi için gerçekleşmeyeceğini düşündüğü bir hayal olduğunu belirten Sultan, intenette onlarla ilgili araştırma yaptığını, televizyonda çıkan bütün gösterilerini izlediğini söyledi. Sultan, "Burada bizimle oldukları için çok mutluyum. İyileşip Türk Yıldızları gibi göklerde uçmak istiyorum" dedi.

"KOŞA KOŞA GELDİK"
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Yarbay Zeki Koltukoğlu ise söyleşiyi gerçekleştirdikleri için son derece mutlu olduklarını kaydetti. Çocuklara umut ışığı olmak için koşa koşa geldiklerini ifade eden Koltukoğlu, yaklaşık 24 yıldır Hava Kuvvetleri'nde görev yaptığını fakat hiçbir şeyin kendisini bu kadar heyecanlandırmadığını dile getirdi.

ÇİZDİĞİ RESMİ VERDİ
Konuşmala rın ardından Filo Komutanı Koltukoğlu, Sultan Tekin'e boynundaki Türk Yıldızları fularını, Yahya Öner Aktaş'a da omzundaki Türk Bayrağı'nı hediye etti. Pilotlarla sohbet eden ve fotoğraf çektiren çocuklar, çizdikleri resimleri Türk Yıldızları'na verdi. Türk Yıldızları Akrobasi Timi, söyleşinin ardından hastanedeki başka servisleri de gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili Sultan'ın hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN