Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te vicdanları sızlatan genç anne

13 yaşında evlendirildi, kocasından şiddet gördü. Karabük'ten 2 çocuğuyla Ankara'ya kaçtı. Şimdi ise kaldığı evden çıkarıldı

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Karabük'te, 13 yaşında evlendirilen ve kocasından şiddet gören kadın, yerleştiği Ankara'da, 2 çocuğuyla sokağa atıldı. Karabük'te yaşayan F.S., iddiaya göre, eşinden şiddet gördüğü için 2 çocuğunu da yanına alarak Ankara'ya geldi. Kızı C.S.'nin engelli maaşını, eşi elinden alınca parasız kalan talihsiz kadına kimse ev vermek istemedi.

BİR GÜN BİLE KALAMADI

Daha önce tuttuğu evden kirayı ödeyemediği için çıkarılan F.S., sabah tuttuğu evden de yine ev sahibi tarafından 1 gün bile kalamadan çıkarıldı. Eşinden şiddet gördüğü için 2 çocuğunu da yanına alarak evi terk eden F.S, eşinin kendisine ve çocuklarına bir faydası olmadığını ve sokağa attığını, bundan dolayı da Ankara'ya geldiğini ifade etti.

EŞİ KUMAR OYNUYORDU

Ankara'ya gelmeden önce, teyzesinin oğluna bir ev tutmak istediğini söyleyen F.S., "Çocuklarımla buralara geldim. Burada da gidecek gelecek bir yerim yok. Eşim ise lastikçide çalışıyordu. Aldığı parayı kumara götürüyordu. Bize faydası yoktu, bakmıyordu. Daha önce de başka bir evde kalıyordum, ama kirayı veremedim diye beni dışarı attılar. Bugün de bu evi tuttuk. Buradan da çıkartıyorlar. Nereye gideyim, ne yapayım? Çocuklarımdan da ayrılamam. Yurda gitsem canımı istesinler ama çocuklarımı vermem. Mamak Belediyesi kömür, odun verdi. Akşama da soba getireceklerini söylediler. Ama nereye gitsem 'çıkın' diyorlar, tedirgin oluyorlar. Çocuğumun biri rahatsız, raporu var. İkisini bir araya koyamıyorum" diye konuştu.

MAMAK BELEDİYESİ YARDIM ELİNİ UZATTI
Kimse Yok Mu Derneği yetkilisi Turan Karslı ise Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı'nın durumu kendilerine bildirmesiyle haberdar olduklarını söyledi. Yardım etmek amacıyla geldiklerini anlatan Karslı, aileye gıda, giyim yardımı yapacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te vicdanları sızlatan genç anne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN