Aşk şarkılarıyla büyüleyecek

Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca seslendirdiği şarkılarla dikkat çeken Ima, 27 Şubat'ta Ankaralı müzik tutkunlarıyla buluşacak

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Kanada'da 2007'de çıkardığı albümü Smile, en çok satan albümler listesinde 60 haftadan fazla kalan, birbirinden güzel aşk şarkılarını yeniden yorumlayan Ima, Ankara'ya geliyor. Sanatçı, ardı ardına çıkaracağı iki albümü 'Precious' ve 'Best Of IMA 2002-2012'deki en güzel şarkılarını 27 Şubat'ta Ankaralılar için seslendirmeye hazırlanıyor.

ALBÜMÜNÜ TANITTI
Bir süre önce A La Vida albümünün tanıtımı için İstanbul'a gelen ve Sultan Ahmet Camii'nin önünde poz veren Ima, Nat King Cole'un sesiyle meşhur olan efsanevi Charlie Chaplin bestesi "Smile", unutulmaz Doris Day şarkısı "Que Sera Sera", Mercedes Sosa ile özdeşleşen "Gracias a la vida", Bruce Springsteen klasiği "Fire" gibi birbirinden ünlü şarkıları yorumlamasıyla tanınıyor.

SORULARIMIZI YANITLADI
Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda 27 Şubat'ta sahne alacak olan Ima, kendisiyle ilgili merak edilen birçok soruya SABAH Ankara aracılığıyla yanıt verdi.

MÜZİĞİMİN ÖZÜNDE AŞK VAR
Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İngilizce şarkılar söylüyorsunuz. Kanadalısınız ana diliniz Fransızca. Anadiliniz mi sizi diğer Akdeniz şarkılarına yakın hale getirdi?
Anadilimin Fransızca olması beni diğer Akdeniz ülkelerinin şarkılarına yakınlaştırmış olabilir. Çocukken yaşıtlarım pop, bense Akdeniz şarkıları dinliyordum. Aslında bir şarkıya ilgi duyarken dilini bilmek gerektiğini düşünmüyorum. Beni bir şarkı yakaladığında dilini sonradan öğrendiğim de oldu.
Albümlerinizde Akdeniz şarkıları var. Bazı şarkılarda ise folk ve pop rock türlerine yakınsınız. Bize müziğinizi tarif edersiniz?
Öyküsünü sevdiğim, hikayesi kalbime dokunan şarkılar söylüyorum. Müziklerimde, latin, rock ve folk tarzlarını bir araya getirdiğim doğru ama şarkılarının da müziklerimin de özünde kalp ve aşk var.

HARİKA BİR YAZAR
Doğup büyüdüğünüz Kanada'da yetişen Alanis Morissette gibi birçok süper star var. Kendi ülkenizin yıldızları arasında size en çok ilham verenler kim?
Celine Dion diyebilirim, ondan çok etkilenerek büyüdüm. Ama daha önce söylediğim gibi çocukken bile daha çok latin şarkılar dinlerdim. Edith Piaf, Dalida gibi isimleri dinleyerek büyüdüm. Alanis Morissette de harika bir şarkı yazarı ve şarkıcı.
Yeniden yorumladığınız şarkılardan biri de Dalida'nın efsanevi şarkısı "Le Temps Des Fleurs"… Sadece şarkılarınızla değil görüntünüzle de Dalida'yı çağrıştırıyorsunuz. Peki bir kadın olarak kendinizi ona yakın hissediyor musunuz?
Bir kadın olarak benim de kalbimi kıran aşk hikayelerim oldu. Ancak Dalida'nın hikayesi ve intiharı elbette çok hüzünlü. Aşk konusunda bir drama kraliçesi olmaya meyilliyim. Kalp kırıklıklarını anlatan şarkılar söylemeyi seviyorum ama daha çok neşe veren şarkılar seslendiriyorum. Hayatın da müm kün olduğu kadar tadını çıkarıyorum.

HOŞ GÖRÜNÜYOR
Türkiye'nin süper starı Ajda Pekkan'ın klibini izlediniz. Size ne hissettirdi?
Klipte çok hoş ve havalı görünüyor, sesi de çok güzel. Eskiden benim gibi Mina, Dalida gibi efsanevi şarkıcıların şarkılarını söylediğini biliyorum. Bu yüzden kendimi Ajda'ya yakın hissediyorum. Artık Türkiye'deki dinleyiciye şarkılarımı söylüyor olmak bana yetmez; mutlaka Türkçe bir şarkı da öğrenmek istiyorum. Belki de Ajda'nın şarkılarından birini çalışmalıyım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk şarkılarıyla büyüleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN