Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli çocuklar spor yapabilecek

Engelliler için spor yapacakları ve yeteneklerini geliştirebilecekleri Ankara Bizim Çocuklar Spor Kulübü açıldı. Merkezde engelliler kendilerini geliştirebilecek

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Jimnastik, badminton, paten, masa tenisi ve basketbol gibi birçok farklı alanda engelli vatandaşlara eğitim vermeyi amaçlayan Ankara Bizim Çocuklar Spor Kulübü, Balgat'ta hizmete girdi. Kulüp, çeşitli dallarda spor eğitimleri vererek, engelli vatandaşların otokontrollerini ve yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen kulupte dart salonu, masa tenisi salonu, çocukların rahat vakit geçirecekleri akademik çalışma odası, kız-erkek soyunma odaları ve duşlar, çocuklar için 25 kişilik sinema salonu, hizmet içi eğitimler için toplantı salonu, çocuklar ve öğretmenler için yemek salonu bulunuyor.

ÖZEL PROGRAM UYGULANIYOR
Spor kulübü, "Yaygın Gelişimsel Bozukluk" başlığı altında toplanan otizm, Asperger, dezintegratif bozukluk, Rett Sendromu, Down Sendromu, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, hiçbir sınıfa girmeyen ve bunların dışında kalan zihinsel engel gruplarının spor ve motor becerileri üzerine çalışmalar yapmayı amaçlıyor. Uzman antrenörler eşliğinde birebir eğitim veren kulüp, kar amacı gütmeden kulüpte Otizmli, mental ve zihinsel engelli çocuklara yönelik programlar geliştiriliyor.

"BİZDEN YÜREKLİ SPOR KULÜBÜ YOK"
Ankara Bizim Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü Müdürü Sibel Kancaoğlu, kulübün özel gereksinimleri olan çocukların spor yapmalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulduğunu söyledi. Ankara Bizim Çocuklar Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kurtuluş Yavuz, spor yapamayan engelli gençlere destek vermek istediklerini belirtti. "Bu çocuklar bizim" diyen Yavuz, bu zamana kadar yeterli olanakların sağlanamadığına da söyledi.

Egemen DOĞAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli çocuklar spor yapabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN