Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP olağanüstü kongreye gidiyor

Seçimde hezimet yaşayan CHP, il yönetiminden gelen olağanüstü kongre talebini kabul etti. MYK'da 45 gün içinde kongre yapılması kararı alındı

Yerel seçimde istediği sonucu alamayan CHP'de Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile başlayan revizyon örgütlere sıçradı. Önceki gün gerçekleştirilen MYK toplantısında örgütlere yönelik operasyonlar için düğmeye basıldı. Ankara il yönetiminden gelen olağanüstü kongre talebi kabul edildi. 45 gün içerisinde olağanüstü kongreye gideceği bildirildi.

ANKARA BAŞLANGIÇ

CHP'de başarısız olan örgütlere yönelik operasyon Ankara ile başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK'da, il örgütünün yeni tüzüğe göre 45 gün içerisinde olağanüstü kongreye gitmesine karar verildi. Kulislerde Ankara ile başlayan revizyon dalgasının başta İstanbul ve İzmir olmak üzere başarısız olan tüm örgütlere yayılacağı konuşuluyor. Ankara'da yerel seçimlerde yaşanan büyük hezimetin ardından parti tabanından gelen baskıya dayanamayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısız olan örgütlere yönelik operasyon için kolları sıvadığı belirtiliyor.

YENİ BAŞKAN KİM OLACAK
Ankara İl örgütünün kongreye gideceğinin açıklanması kulisleri de hareketlendirdi. Başkanlık için hangi isimlerin yarışacağı merak konusu olurken Avukat Necati Yılmaz ve Önder Sav'a yakınlığıyla bilinen CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'ın adı ön plana çıktı. Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen Gürsel Erol'un da il başkanlığı için nabız yokladığı iddia edildi. İl örgütünün ardından ilçe örgütlerinde de değişimlere gidileceğinin sinyallerinin verilmesi örgütlere rağmen seçim kazanmayı başaran ilçe belediyelerinde memnuniyetle karşılandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel seçimlere kadar başarısız olan tüm örgütleri değiştirip Türkiye genelinde yeni kadrolarla seçime gideceği konuşulmaya başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP olağanüstü kongreye gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN