Haşerelere savaş açıldı

Giriş Tarihi: 6.7.2014

Yenimahalle Belediyesi, artan sıcaklarla birlikte ortaya çıkan haşerelere karşı mücadele başlattı

Havaların ısınmasıyla birlikte artan ortaya çıkan haşerelere karşı Yenimahalle Belediyesi mücadele başlattı. Belediye Temizlik ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü ilaçlama çalışmaları, yaz sıcaklarıyla birlikte hız kazandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, iki vardiya şeklinde çalışarak tarla, sulak alan, köy, cadde ve sokakları gün aşırı ilaçlıyor.

TAKİPÇİSİ OLUYORUZ

Belirli periyotlarla çöp konteynırlarını ilaçlayan ekipler, halk sağlığının takipçisi oluyor. 9 araçla günde yaklaşık 70 litre ilaçlama yapan ekipler, çalışmalara sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp akşam geç saatlere kadar devam ediyor. Öte yandan ekipler binaların bodrum katları ile kömürlük ve depolarını da belirli aralıklarla ilaçlanarak haşerelerden temizliyor.

SİNEKSİZ BİR YAZ
İlçe sakinlerinin yaz boyu böcek ve haşereler konusunda sıkıntı çekmelerini engellemeyi amaçladıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Düzenli bir ilaçlama programı hazırlayarak uygulamaya geçirdik. Yenimahalle'de ilaçlanmadık yer kalmayacak. Vatandaşlar böceksiz, sineksiz bir yaz geçirecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haşerelere savaş açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN