Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şenol: KABA Dünya şampiyonu

Giriş Tarihi: 16.7.2014
En son 1990 yılında Dünya Kupası'nı kazanan Almanya, 24 sene sonra tekrar dünya şampiyonu olarak kupayı 4. defa ülkesine götürmüş oldu. Dünya futbolunun bu dev ismi dahi kazanımlarından yetinmeyip yeni başarılar kazanma adına bir çok hamleler yapıyor. Son yıllarda yeni prejelere imza atan Almanya yapmış olduğu futbol gelişim çalışmalarının karşılığını 2014 Dünya Kupası'nı kazanarak almış oldu.
Futbol alt yapı gelişimine yapılan yatırımlar, Akademi liglerinin oluşumu ve kazanılan futbolcular, Milli takım yaş ortalmasının düşürülmesi, Bilimsel çalışma ve sabretme bu prejelerden başlıcaları. Akademi ligi ve kazanımı 23 kişilik Dünya Kupası kadrosu, bunun 18 futbolcusunun akademi liginden olması sonucunda başarı kaçınılmaz oluyor.
Fazla değil bir sene önce oynanan şampiyonlar ligi finalini iki Alman takımı B.Münih ve Borussia Dortmund'un oynaması Dünya Kupası'nda gelecek başarının bir işaretiydi. Nitekim milli takım kadrosunda 8 Bayern Münih, 6 Borussia Dortmund oyuncusu bulunmakta bunların yanına bir de Alman çalışkanlığını ve disiplinini eklediğin zaman,kupa haklı olarak Alman milli takımı oyuncuları tarafından havaya kaldırılmış oldu.
Yazılarımda genellikle futbolun gelişimi, Türkiye liglerinde daha kaliteli futbol oynanması, alt yapı gelişim guruplarına, alt liglerimize ve amatör kulüplerde küçük yaş guruplarına fazla yatırım yapılması adına görüşlerimi çalışmalarıma ve tecrübeme dayanarak sizlerle paylaşıyorum.
Futbolun dilinin bir olduğuna inanan bir Teknik Direktör olarak Almanya'nın yaptıklarını her ülke milli takımı ve kulüp takımları uygulayabilir. Yeterki yatırım doğru adresi bulsun...
Yeterki çok çalışılsın ve sabredilebilsin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şenol: KABA Dünya şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN