Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Yüksel serada incelemede bulundu

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, serada incelemede bulundu ve çiftçilerle beraber iftar yaptı

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Çubuk'ta seralarda inceleme yapan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, çiftçilerle birlikte iftarda bir araya geldi. İftar öncesi, Akkuzu Mahallesi'nde kurulan 10 bin metrekarelik tek çatı serada incelemelerde bulunan Vali Yüksel, "Ankara tarımını kalkındırmak için özellikle yaş sebze, kesme çiçek ve süs bitkileri yetiştiriciliğini geliştirerek tarımın çeşitlendirilmesi en büyük hedefimiz. Seralardan elde edilen ürünler ile yeni bir ekonomik kaynak yaratılacak" diye konuştu.

GELECEK VAAT EDİYOR

Ankara'da sera sayısının her geçen gün arttığını hatırlatan Vali Yüksel, "Çubuk'ta 2011'den itibaren başlayan seracılık faaliyetleri bugün 97 seraya ulaştı. Çubuk'ta seracılıkta belli bir seviyeye geldi ve kısa sürede önemli mesafe kat edildi. İlçemiz seracılık ile alternatif bir üretim alanına kavuştu. Kısa bir süre içerisinde, Çubuk süs bitkileri üretim üssü olacak. Üreticilerimiz olumlu sonuç aldıkça işlerini geliştireceklerdir. Çünkü seracılık potansiyeli yüksek, gelecek vaat eden bir sektör" diye konuştu.

KÖYLÜLERLE İFTAR YAPTI
Seralarda ve tarlalarda çalışan köylülerle birlikte iftar yapan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, geç saatlere kadar çiftçiyle sohbet etti. Köylülerin sorunlarını dinleyen Yüksel, aynı zamanda İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı III. Dönem Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. İlde uygulanan toplam proje sayısının 861 olduğunu söyleyen Vali Yüksel, projelerin toplam bedelinin 12.3 milyar ve fiili ödeneğin 2.9 milyar lira olduğunu belirterek, bu ödeneklerden dönem içerisinde 1.6 milyar lira nakdi harcama gerçekleştiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yüksel serada incelemede bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN