Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağat taşına yeni proje

Giriş Tarihi: 18.8.2014
Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin ve Belediye Meclis Üyesi Alaattin Bezci, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Mücevher İhracatçıları Birliği, İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İşitme Engelliler Federasyonu tarafından hayata geçirilen Değerli Taş Kesim Merkezi'nin açılışına katıldı.

BAŞKAN MERKEZİ İNCELEDİ
"Taşların Tılsımını Duymak" adlı proje kapsamında açılan Değerli Taş Kesim Merkezi'nde incelemelerde bulunan Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Metin, yarı değerli taşlardan olan ve sadece Çubuk'ta çıkan Ağat taşının ekonomik ve sosyal yaşama kazandırılması için çalışmalar yapmayı planladıklarını söyledi.

MADDİ KATKI SAĞLAYACAK
Çubuk'taki gümüş atölyelerinin bugüne kadar işlenmiş olarak aldığı Çubuk Ağat taşlarını artık ilçede kendi imkanlarıyla işlenme vaktinin geldiğini vurgulayan Metin, Ağat taşının işlenmesinin ve sektörün gelişmesinin ilçe ekonomisi ve insanlarına katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Metin, "Belediyenin ve eğitim kurumlarımızın da desteği ile bu taşları vatandaşlarımız tarafından burada kesmeye ve işlemeye başlamalıyız'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağat taşına yeni proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN