Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentgaz EGO'yu da bıktırdı

EGO, Ankara'daki doğalgaz sıkıntısının Başkentgaz'dan kaynaklandığını açıklayarak, vatandaşlara asılsız beyanlara itibar etmemelerini önerdi

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Başkentgaz EGO'yu da bıktırdı
Başkent'teki doğalgaz sıkıntısı nedeniyle isyan eden vatandaşlar şikayetlerini EGO Genel Müdürlüğü'ne bildirmeye başladı. EGO, şikayetlerin Enerji Piyasası Üst Kurulu, Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketici Mahkemeleri veya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılması gerektiğini ifade etti.

BUNLAR ASILSIZ İDDİALAR
Ankara'da uzun süredir evlerine doğalgaz bağlatamayan vatandaşlar 2013 yılında özelleştirilen Başkentgaz ile ilgili şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'ne bildirmeye başladı. Başkentgaz çalışanlarının EGO Genel Müdürlüğü hakkında asılsız ifadeler kullanarak vatandaşı yanlış bilgilendirdiğini belirten müdürlük, "Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. görevlilerince, doğalgaz bağlantılarında Büyükşehir Belediyesi ve EGO Genel Müdürlüğünün kazı izni vermediği yönünde asılsız ifadelerin kullanıldığı duyumları alınmaktadır. Vatandaşlarımız bu görevlilerinin isim ve telefonlarını ALO 153'e bildirsin" ifadelerine yer verildi.

ŞİKAYET ETMELERİ GEREKİYOR
Doğalgaz mağduriyeti yaşayan Ankaralılar'ın şikayetlerini Enerji Piyasaları Üst Kurulu'na bildirmeleri gerektiğini açıklayan EGO Genel Müdürlüğü, "4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu uyarınca Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin iş ve işlemleriyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ve EGO Genel Müdürlüğü'nün maalesef denetim, düzenleme ve yaptırım yetkisi bulunmuyor. Doğalgazla ilgili her türlü iş ve işlemler için ilgili şirket hakkındaki şikayetlerini Enerji Piyasası Üst Kuruluna, Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketici Mahkemeleri veya Cumhuriyet Başsavcılıklarına müracaat etmesi gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentgaz EGO'yu da bıktırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN