Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tersine göç başlayacak

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Tersine göç başlayacak

Jeotermal turizm masaya yatırıldı. Gökçek, tersine göç yaşanacağına dikkat çekti

Jeotermal kaynaklar değerlendirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'da jeotermal kaynakları bulunan ilçe belediye başkanları ve jeotermal turizmi yatırımcılarıyla bir araya geldi. Kent merkezinde bile sıcak su kaynağı bulunduğunu belirten Gökçek, "14 ilçede jeotermal kaynak var. Kentin merkezinde bile sıcak su kaynağı bulunuyor. Bunların değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bu konuda değişik çalışmalar yaptık" dedi.

YABANCILAR GELİ YOR

En son yaptığı yurtdışı ziyaretinde yabancı yatırımcıları Türkiye'ye davet ettiğini anlatan Gökçek, "Özellikle yabancı yatırımcıları Ankara'ya çekmek için elimizden gelen gayreti yapmamız gerekiyor. Termal Otel sayısı arttıkça rekabet artacak. Otelim boş kalacak diye kimse düşünmemeli. Tam tersine Ankara'yı termal turizm merkezi olarak kabul ettirebilirsek dünyaya da ettireceğimize inanıyorum" dedi.

EKONOMİDE CİDDİ SIÇRAMA

Jeotermal turizmi sayesinde tersine göçün başlayacağını söyleyen Melih Gökçek, şöyle konuştu: "Biz jeotermal konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymak istiyoruz. Bu konuda her türlü desteği vermek istiyoruz. Bu destek sayesinde Ankara ekonomisinin ciddi olarak sıçrama yapacağına inanıyoruz. İstihdam sorunu ortadan kalkacak. Bunun için bu işlere önem veriyoruz."

Emekli olmadan Ankara'daki jeotermal turizm adına ilk adımları atmak istediğini belirten Melih Gökçek, "Önümde 4.5 sene var. En azından somut ilk adımları atmak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tersine göç başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN