Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak'ın devleri

Yaptığı kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra sosyal dönüşümle de adından söz ettiren Mamak Belediyesi, basketbola gönül veren gençleri Türk sporuna kazandırmayı hedefliyor

Mamak'ın devleri
Mamak Belediye Ankara DSİ Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta sonu SABAH Ankara'nın konuğu oldu. Geçtiğimiz sezon Birinci Lig'in kapısından tek basketle dönen kulüp, bu sene Birinci Lig'e çıkmak istiyor. Spora verdiği önemle bilinen ve Mamak'ta yaptığı spor tesisleriyle Ankara'ya örnek olan Başkan Mesut Akgül, "Mamak şimdiye kadar bireysel sporlarda büyük başarılara imza attı. Geçtiğimiz sene Ankara DSİ Spor kulübü ile ortak bir harekete başladık. 2. Lig'de mücadele eden basketbol takımı ile güçlerimizi birleştirdik. Şimdi Mamak'taki çocuklarımıza basketbolu ve takım oyunlarını sevdirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

SADECE FUTBOL YOK!
Herkesin futbolla ilgilendiğini belirten Mesut Akgül, spor deyince akla bir tek futbol gelmesini doğru bulmuyor. Belediyelerin diğer branşlara önem vermesi gerektiğini belirten Akgül, "Sayın Cumhurbaşkanımız da bir konuşmasında sadece futbolla değil salon sporlarıyla da ilgilenilmesi gerektiğini söylemişti. Ona hak veriyorum. Spor sadece futbol değildir" ifadelerini kullandı.

SALON ÇOK GÜZEL OLDU
Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde Ankara'yı temsil eden tek takım olduklarını ve spor okuluyla da Mamaklı gençleri Türk sporuna kazandırmayı hedeflediklerini belirten Mesut Akgül şunları söyledi: "Mamak'ta çok güzel bir salon yaptık. Basketbol takımı için de kurumların işbirliğinden güzel bir güç doğdu ve daha da güzel olacak. Geçen sene kılpayı kaçırdığımız Birinci Lig vardı. Bu sene inşallah hedefemize ulaşacağız. Önümüzde uzun bir maraton var. Sonunu iyi bitireceğimize inanıyorum. 1. Lig'e çıkmak tabiki çok önemli. Ama bir şeyi atlamamız gerekiyor. Hedeflerimizden biri de Mamaklı çocuklarımızı, gençlerimizi bu spora yönlendirebilmek. Bu sayede onları kötü alışkanlıklardan arındırıp yeteneklerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Çok güzel bir tesis yaptık. Geleceğimizin temellerini atıyoruz."

HAKYEMEZ: GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK
Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı Menajeri Doğan Hakyemez de kulübün birleştiğini ve güçlendiğini dile getirerek hedeflerinin Birinci Lig olduğunu kaydetti. Açılacak spor okulları ve yetiştirecekleri çocuklarla Mamak'ta bir basketbol potansiyeli yaratmak istediklerini vurgulayan Hakyemez "Fenerbahçe menajeri olduğum zaman orada da yaz okulu açmıştım. Kara kuru bir çocuk vardı ama çok kabiliyetliydi. Bunu bizim alt yapıya alalım dedim. Aldığımız kişi İbrahim Kutluay'dı" dedi. Mamak Belediyesi'nin kendilerini büyük destek verdiğini belirten Hakyemez, yaşananları şöyle anlattı:

BAŞKAN AKGÜL ÇOK YARDIMCI OLDU
Belediye ile geçen sezonun ortasında birleştik. Bilboardlarda Mamak Spor Salonu'nun yapıldığını gördük. Dedik ki bizim salonumuz yok gidip görüşelim. Mesut bey ile tanıştık. 'Birliktelik içine girelim' dedik. Sağolsun bize çok yardımcı oldu. Geçen sene bir basketle kaybedince herkeste bir moral bozukluğu oldu. Bilhassa DSİ yönetiminde oldu. Sonra ne olacağı belli olmayan bir süreç başladı. Bayram öncesi yeni yönetim seçildi. Bizim DSİ Genel Müdürümüz de Akif Bey de başarılı olmamız için büyük destek veriyordu. Orada bir yönetim değişti. Yakup bey başkan oldu. o dönemde biz tam organize olamadık. Takım kurmakta antrenör bulmakta. Kiminle devam edeceğimiz belli değildi. Öyle lige başladık. Türkiye kupasındaki dereceler ve arka arkaya aldığımız mağlubiyetler kötü bir süreç yaşadık. Sakatlar belimizi büktü. Antrenör değişikliğine gittik. ABD'li oyuncuları değiştirdik. Murat Kayayı aldık. Tam düzelme sürecine girmiştik. İyi iki oyuncumuz sakat. Şu anki amacımız kendimizi play-off'a atmak. Sonra da hedefimiz 1. Lig'e çıkmak.

PLATİN: BÜYÜK YOL KATETTİK
Antrenör Yücel Platin ise Mamak Belediye Ankara DSİ'nin güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olduğunu belirterek, "Ben 3. hafta itibariyle göreve başladım. Kulüp iki yılda çok büyük bir yol katetti. Bölgeselden 3. Lig'e oradan da 2. Lig'e çıktılar. Geçen senede kapıdan döndüler. İlk çeyrek finalde İstanbul BŞB'ye elendik. Ama baktığınız zaman iki yılda bu kadar yol kat etmek büyük bir başarıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ın devleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN