Türk-Rus ilişkilerine Rönesans damgası

Giriş Tarihi: 3.12.2014
Türk-Rus ilişkilerine Rönesans damgası

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Rönesans Holding arasında kurulacak işbirliğine ilişkin ilk adım olan 400 milyon dolarlık anlaşma 'da sağlandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Türkiye'nin önde gelen müteahhitlik ve gayrimenkul yatırım firmalarından Rönesans Holding arasında kurulacak işbirliğine ilişkin ilk adım 'da atıldı. 400 milyon dolarlık ortak yatırıma ilişkin anlaşma, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ile RDIF CEO'su Kirill Dmitriev tarafından JW Marriot Hotel'de imzalandı.

RUSYA'YA DEV PROJELER

RDIF CEO'su Kirill Dmitriev, Rönesans Holding'in, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya ve Türkiye'de farklı sektörlerde edindiği deneyimlerin, Rus ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacağını anlatarak, "Bizler, Rönesans'ın Rusya'daki uzmanlık ve deneyimlerinden de faydalanarak, onlarla birlikte, ticari gayrimenkul geliştirme alanında yeni projeler geliştirmek ve bu çerçevede özellikle, Rusya'da alışveriş merkezleri ve karma kullanımlı bazı yapılar inşa etmek istiyoruz" diye konuştu.

"HAYRANLIKLA İZLİYORUZ"
Rönesans Holding'in Rusya'da yaptıklarının çok etkileyici olduğunun ve hayranlıkla izlediklerinin altını çizen Dmitriev, Rusya'da sağlık kampüsleri inşa etmek ve bazı ulaştırma projeleri birlikte geliştirmek istediklerini söyledi. Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ise Rusya'nın en saygın kuruluşlarından biri olan RDIF ile bu ortaklığı kurmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek, "Ortaklarımızın arasına RDIF'i katmaktan dolayı gurur duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk-Rus ilişkilerine Rönesans damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN