Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara ile yeniden birleşti

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Kırıkkale Ankara ile yeniden birleşti

ASİAD Başkanı Barış Aydın, Valisi Ali Kolat'ı makamında ziyaret etti. Aydın, "Kırıkkale, Ankara ile yeniden birleşti" dedi

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, ile Ankara'nın yeniden birleştiğini belirterek, "Bu birleşmeyi Ankaralı sanayici ve işadamlarının iyi okuması lazım. Kırıkkale ve Ankara'yı ticari, sanayi ve sosyal alanda bütünleştirmemiz gerekiyor" dedi. Aydın, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ASİAD yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisiyle Kırıkkale'ye çıkarma yaptı.

SOMUT ADIM ATMALIYIZ

Ankara'nın artık doğu ve batıya doğru çok hızlı büyüdüğünü, bu büyümenin Kırıkkale'ye de kazandırdığını ifade eden Barış Aydın, "Kırıkkale sadece 72 kilometre doğumuzda bulunan kardeş ilimiz. Ankara'daki büyüme dolayısıyla Kırıkkale'yi de etkiliyor. Biz 40'a yakın sektörü temsil eden güçlü bir STK olarak güçleri birleştirme, bölge kalkınması için somut adımlar atmak istiyoruz" dedi.

İŞGÜCÜNE TALİBİZ
Ankara'nın doğuya açılan kapısı konumundaki Kırıkkale'nin 45 il için geçiş noktası üzerinde bulunduğunu bildiren Kırıkkale Valisi Ali Kolat da, bu güzergahta, Kızılırmak'ın çevrelediği "Yeşil Vadi" olarak bilinen bölgenin önemine işaret etti. ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise Kırıkkale'deki insan gücünün çok değerli olduğunun altını çizerek, "Bırakın nitelikli işgücünü, niteliksiz eleman bile bulmakta zorlanan Ankaralı sanayiciler olarak Kırıkkale'de kalifiye işgücüne talibiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkkale Ankara ile yeniden birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN