Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'in gizli bombaları

Başkentgaz ekipleri 'da adeta gizli bomba durumundaki lokanta, kafe ve barlara yapılan denetimleri arttırdı

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Başkent'in gizli bombaları
lılar'ın can ve mal güvenliğini tehdit eden proje dışı bağlantıları iptal eden Başkentgaz ekipleri, yılsonuna kadar yaklaşık 60 bin mekânda kontrol yapacak. Ankara'da havaların iyice soğumaya başlaması ile birlikte harekete geçen Başkentgaz, kentin çeşitli noktalarında bulunan kafe, lokanta ve bar gibi benzeri mekânlarda incelemeler yapıyor. Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası gibi meslek odaları ile ortak hareket eden Başkentgaz, "Tehlikeli ve Kaçak Kullanım Denetimi" yaparak Ankaralılar'ın can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilecek hatalı bağlantıları tespit ediyor. Sokak sokak gezerek denetim yapan ekipler proje dışı olan kaçak doğalgaz bağlantılarını tespit edip iptal işlemi yapıyor.

HER ŞEY TİRYAKİLER İÇİN
Kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanması ile birlikte tiryaki müşterileri kaçırmak istemeyen mekân sahipleri bahçe bölümlerini de kullanıma açmaya başladı. Bu açılan bahçe bölümleri kışın ısıtma problemlerini radyan türü ısıtma sistemleri ile çözen mekânların buralara proje dışı kaçak doğalgaz hattı çekmesi sonucu bu mekânlarda oturan müşteriler tehlike altına atılıyor. Bu sistem doğru projelendirilmediği takdirde güvenlik açısından büyük riskler oluşturuyor.

TÜM KONTROLLER ÜCRETSİZ
Tehlikeli hatlara son vermek amacıyla denetimlere hız verdiklerini belirten Yetik "Başkentgaz iç tesisat kontrol ekipleri, doğalgaz verilmeden önce, yapılan iç tesisatın projeye uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Can ve mal güvenliğini tehdit eden yanlış ve mevzuata aykırı uygulamalara karşı Ankaralılar'ı uyarıyoruz. Tüm kontroller Başkentgaz tarafından ücretsiz olarak yapılıyor. Herhangi bir felaket yaşanmaması için onaylı proje dışındaki uygulamalara ya da standart dışı cihaz kullanımına engel olmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

60 BİN MEKâN DENETLENECEK
Başkent Ankara'da yılsonuna kadar yaklaşık 60 bin mekânın denetleneceğini ifade eden Başkentgaz Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yetik, "Doğru kullanıldığında en güvenli ve en ucuz yakıt olan doğalgazın güven ve konforunu bütün Ankaralılar'a yaşatmak amacındayız. Başkentgaz bu kapsamda yılsonuna kadar yaklaşık 60 bin işletmeyi denetlenecek. Isıtma için kullanılan radyan sistemlerin Başkentgaz tarafından yetkilendirilmiş sertifikalı firmaların hazırlayacağı proje ile kurulması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'in gizli bombaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN